Európai Beltéri Játékok 1966
Az 1. európai Beltéri játékok játszottak március 27-én 1966-ban Westfalenhallen a Dortmund . Ez volt a prekurzor szervezésének Európai Beltéri bajnokságon az atlétikai .
Férfiak
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Barrie Kelly | GBR | 6.6 |
2 | Heinz Erbstößer | NDK | 6.6 |
3 | Kassatkin Viktor | URS | 6.6 |
4 | Jürgen Schröter | NSZK | 6.7 |
5. | Ramón Magariños | ESP | 6.8 |
6. | Hans Hönger | SUI | 6.8 |
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Koch | NDK | 47.9 |
2 | Manfred gyerekek | NSZK | 48.3 |
3 | Wassyl Anissimow | URS | 49.0 |
4 | Nicolas a feje fölött | GBR | 49.0 |
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Noel Carroll | IRL | 1: 49.7 |
2 | Tomáš Jungwirth | TCH | 1: 50.8 |
3 | Herbert Missalla | NSZK | 1: 51.0 |
4 | Alberto Esteban | ESP | 1: 51.3 |
5. | Gérard Vervoort | FRA | 1: 52.4 |
6. | Nagy Imre | HUN | 1: 52,9 |
Arnd Kruger | NSZK | DNF |
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | John Whetton | GBR | 3: 43.8 |
2 | Oleg Raiko | URS | 3: 46.7 |
3 | Ulf Högberg | SWE | 3: 47.2 |
4 | Karl Eyerkaufer | NSZK | 3: 47.3 |
5. | Klaus Prenner | NSZK | 3: 48.3 |
6. | Francesco Bianchi | ITA | 3: 49,9 |
7. | Claude Damoiseaux | BEL | 3: 57.5 |
8. | Jorge González | ESP | 4: 06.4 |
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Harald Norpoth | NSZK | 7: 56.0 |
2 | Siegfried Herrmann | NDK | 7: 57.2 |
3 | Kiss István | HUN | 8: 05.0 |
4 | Alan Simpson | GBR | 8: 06.6 |
5. | Werner Girke | NSZK | 8: 06.6 |
6. | Gärderud más | SWE | 8: 12.8 |
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Eddy Ottoz | ITA | 7.7 |
2 | Mike Parker | GBR | 7.8 |
3 | Hinrich John | NSZK | 7.9 |
4 | Vjacseszlav Szkomorohov | URS | 7.9 |
5. | Giovanni Cornacchia | ITA | 7.9 |
6. | Milan Čečman | TCH | 8.0 |
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Valerij Szkvorcov | URS | 2.17 |
2 | Wolfgang Schillkowski | NSZK | 2.11 |
3 | Kjell-Åke Nilsson | SWE | 2.08 |
4 | Rudolf Baudis | TCH | 2.08 |
5. | Ingomar Sieghart | NSZK | 2.05 |
6. | Branko Vivod | YUG | 2.05 |
7. | Jón Þordur Ólafsson | ISL | 2.00 |
8. | Benny Andreassen | A | 2.00 |
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Hennadij Blesnizow | URS | 4.90 |
2 | Rudolf Tomášek | TCH | 4.80 |
3 | Tiszta Liese | NSZK | 4.70 |
4 | Igor mező | URS | 4.60 |
5. | Miguel Consegal | ESP | 4.40 |
6. | Claus Schiprowski | NSZK | 4.40 |
7. | Maurice Houvion | FRA | 4.40 |
8. | Daniel Borrey | BEL | 4.40 |
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Igor Ter-Owanesjan | URS | 8.23 |
2 | Armin Baumert | NSZK | 7.79 |
3 | Jochen Eigenherr | NSZK | 7.63 |
4 | Luis Felipe Areta | ESP | 7.52 |
5. | Jean Cochard | FRA | 7.44 |
6. | Hermann Latzel | NSZK | 7.43 |
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Șerban Ciochină | ROU | 16.43 |
2 | Michael Sauer | NSZK | 16.35 |
3 | Petr Nemšovský | TCH | 16.28 |
4 | Giuseppe pogány | ITA | 16.25 |
5. | Hans-Jürgen Rückborn | NDK | 15.96 |
6. | Kalocsai Henrik | HUN | 15.84 |
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Varjú Vilmos | HUN | 19.05 |
2 | Dieter Hoffmann | NDK | 18.25 |
3 | Jíři Skobla | TCH | 18.08 |
4 | Tomislav Šuker | YUG | 17.88 |
5. | Jaroslav Šmíd | TCH | 17.71 |
6. | Bengt Christiansson | SWE | 17.23 |
4 x 320 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Jörg Jüttner Rainer Kunter Hans Reinermann Jens Ulbricht |
2: 30.1 |
2 | Csehszlovákia |
Miroslav Veruk Juraj Demeč Ladislav Kříž Josef Trousil |
2: 31.0 |
1600 méteres váltó (4 + 3 + 2 + 1 kör)
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Leonhard Händl Werner Krönke Rolf Krüsmann Jürgen Schröter |
3: 22.0 |
2 | Olaszország |
Bruno Bianchi Sergio Bello Sergio Ottolina Ippolito Giani |
3: 22.2 |
3 | Belgium |
Werner Oijzers Willy Vandewyngaerden Georges Wijnants Albert van Hoorn |
3: 27.2 |
Nők
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Nemesházi Margit | HUN | 7.3 |
2 | Galina Mitrochina | URS | 7.3 |
3 | Mary Rand | GBR | 7.4 |
4 | Dorothee Sander | NSZK | 7.4 |
5. | Hannelore Trabert | NSZK | 7.5 |
6. | Ljiljana Petnjarić | YUG | 7.5 |
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Helga Henning | NSZK | 56.9 |
2 | Libuše Macounová | TCH | 57.2 |
3 | Maeve Kyle | IRL | 57.3 |
4 | Christine Linz | NSZK | 57.7 |
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Szabó Zsuzsa | HUN | 2: 07,9 |
2 | Karin Kessler | NSZK | 2: 10.8 |
3 | Marie Ingrová | TCH | 2: 11.6 |
4 | Pede Anni | NSZK | 2: 12.9 |
5. | Jette Andersen | A | 2: 13.8 |
6. | Ursula Brodbeck | SUI | 2: 17.4 |
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Irina Press | URS | 8.1 |
2 | Gundula Diel | NDK | 8.4 |
3 | Inge Schell | NSZK | 8.4 |
4 | Marlène Canguio | FRA | 8.5 |
5. | Françoise Masse | FRA | 8.5 |
6. | Alena Hiltscherová | TCH | 8.6 |
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Iolanda Balaș | ROU | 1.76 |
2 | Gere-Pulic Olga | YUG | 1.73 |
3 | Ilia Hans | NSZK | 1.65 |
4 | Mary Rand | GBR | 1.65 |
5. | Geneviève Laureau | FRA | 1.65 |
6. | Nevenka Mrinjek | YUG | 1.65 |
7. | Marjan Thomas | NED | 1.60 |
8. | Mária Faithová | TCH | 1.60 |
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Tatiana Scselkanova | URS | 6.73 |
2 | Mary Rand | GBR | 6.53 |
3 | Heide Rosendahl | NSZK | 6.49 |
4 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.01 |
5. | Oddrun Hokland | SEM | 5.93 |
6. | Metaantennák | SUI | 5.83 |
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Gummel Margitta | NDK | 17.30 |
2 | Tamara Press | URS | 17.00 |
3 | Nadezhda Tschischowa | URS | 16.95 |
4 | Irina Press | URS | 16.38 |
5. | Bognár Judit | HUN | 15.90 |
6. | Marlene Klein | NSZK | 15.63 |
4 x 160 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Renate Meyer Erika Rost Hannelore Trabert Kirsten Roggenkamp |
1: 18.4 |
2 | Jugoszlávia |
Ljiljana Petnjarić Marijana Lubej Jelisaveta Đanić Olga Šikovec |
1: 21.7 |
3 | Csehszlovákia |
Libuše Macounová Alena Hiltscherová Eva Kucmanová Eva Lehocká |
1: 22.3 |
Éremtáblázat
Éremtáblázat | |||||
Plats | ország | Arany | ezüst | bronz | teljes |
---|---|---|---|---|---|
1 | Szovjetunió | 5. | 3 | 3 | 11. |
2 | Német Szövetségi Köztársaság | 4 | 5. | 7. | 16. |
3 | Magyarország | 3 | 0 | 1 | 4 |
4 | NDK | 2 | 4 | 0 | 6. |
5. | Nagy-Britannia | 2 | 2 | 2 | 6. |
6. | Románia | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Írország | 1 | 0 | 1 | 2 |
8. | Olaszország | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Csehszlovákia | 0 | 4 | 4 | 8. |
10. | Jugoszlávia | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Svédország | 0 | 0 | 2 | 2 |
web Linkek
- 1. Európai fedett játékok , eredmények Maik Richter honlapján
- Fedett Európa-bajnokság (férfiak) a gletikáról
- Fedett Európa-bajnokság (nők) a gletikáról