Európai Beltéri Játékok 1968
A 3. Európai Fedett Játékokat 1968. március 9-én és 10-én játszották Madridban . A versenyekre a Palacio de Deportes de la Comunidad de Madridban került sor .
Férfiak
50 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Jobst Hirscht | NSZK | 5.72 |
2 | Bob Frith | GBR | 5.78 |
3 | Gollter Gollos | NDK | 5.78 |
4 | Wiesław Maniak | PÓLUS | 5.79 |
5. | Karasi Iván | YUG | 5.79 |
6. | Vladislav Sapeja | URS | 5.80 |
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Andrzej Badeński | PÓLUS | 47.04 |
2 | Alexandr Bratchikov | URS | 47.3 |
3 | Jan Balachowski | PÓLUS | 47.3 |
4 | Colin Campbell | GBR | 47.6 |
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Noel Carroll | IRL | 1: 56,61 |
2 | Alberto Esteban | ESP | 1: 57.7 |
3 | Szergej Krjucok | URS | 1: 58.1 |
4 | Gerd Larsen | A | 1: 58.3 |
5. | Mihail Selobovszkij | URS | 1: 58.7 |
6. | Jan Kasal | TCH | 1: 59.2 |
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | John Whetton | GBR | 3: 50,94 |
2 | José María Morera | ESP | 3: 51.7 |
3 | Igor Potaptschenko | URS | 3: 51,9 |
4 | José Lourenço | POR | 3: 59.6 |
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Kudinski Viktor | URS | 8: 10.22 |
2 | Bernd Dießner | NDK | 8: 11.0 |
3 | Wolfgang Zur | NSZK | 8: 11.8 |
4 | Werner Schneiter | SUI | 8: 12.8 |
5. | Dane Korica | YUG | 8: 15.4 |
6. | Miroslav Jůza | TCH | 8: 19.4 |
7. | Arne Risa | SEM | 8: 25.0 |
50 m gát
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Eddy Ottoz | ITA | 6.52 |
2 | Günther Nickel | NSZK | 6.68 |
3 | Milan Kotík | TCH | 6.73 |
4 | Adam Kołodziejczyk | PÓLUS | 6.78 |
5. | Victor Balichin | URS | 6.79 |
6. | Valentin Cisztjakov | URS | 6.95 |
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Valerij Szkvorcov | URS | 2.17 |
2 | Valentin Gavrilov | URS | 2.17 |
3 | Kenneth Lundmark | SWE | 2.14 |
4 | Rudolf Huebner | TCH | 2.14 |
5. | Ingomar Sieghart | NSZK | 2.11 |
6. | Bo Jonsson | SWE | 2.11 |
7. | Rudolf Baudis | TCH | 2.11 |
8. | Robert Sainte-Rose | FRA | 2.08 |
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | NDK | 5.20 |
2 | Hennadij Blesnizow | URS | 5.10 |
3 | Jörg Milack | NDK | 5.00 |
4 | Renato Dionisi | ITA | 5.00 |
5. | Ignacio Sola | ESP | 5.00 |
6. | Kjell Isaksson | SWE | 4.90 |
7. | Leszek Butscher | PÓLUS | 4.80 |
8. | Mike Bull | GBR | 4.80 |
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Igor Ter-Ovansyan | URS | 8.16 |
2 | Tõnu Lepik | URS | 7.87 |
3 | Bernhard Stierle | NSZK | 7.59 |
4 | Klaus Sör | NDK | 7.55 |
5. | Jack Pani | FRA | 7.53 |
6. | Jacinto Segura | ESP | 7.45 |
7. | Dimos Manglaras | GRE | 7.18 |
8. | Michael Sauer | NSZK | 7.14 |
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Mikalaj Dudkin | URS | 16.71 |
2 | Viktor Szanejev | URS | 16.69 |
3 | Luis Felipe Areta Sampériz | ESP | 16.47 |
4 | Șerban Ciochină | ROU | 16.42 |
5. | Giuseppe pogány | ITA | 16.03 |
6. | Petr Nemšovský | TCH | 15.64 |
7. | Michael Sauer | NSZK | 15.61 |
8. | Aşkın Tuna | AJTÓ | 15.48 |
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Heinfried Birlenbach | NSZK | 18.65 |
2 | Wladyslaw Komar | PÓLUS | 18.40 |
3 | Nyikolaj Karasszev | URS | 18.35 |
4 | Traugott Glöckler | NSZK | 18.33 |
5. | Edy Hubacher | SUI | 18.33 |
6. | Arnjolt Beer | FRA | 18.12 |
7. | Pierre Colnard | FRA | 18.02 |
8. | Eduard Gushchin | URS | 18.00 |
4x364 méteres váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Lengyelország |
Waldemar Korycki Jan Balachowski Jan Werner Andrzej Badeński |
2: 48,9 |
2 | BR Németország |
Horst Daverkausen Peter Bernreuther Ingo Röper Martin Jellinghaus |
2: 49.7 |
3 | szovjet Únió |
Borisz Savcsuk Wassyl Anissimow Szergej Abalichin, Alexandr Bratchikow |
2: 51.5 |
1820 méteres váltó (1 + 2 + 3 + 4 kör)
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Alexander Lebedew Boris Savchuk Igor Potaptschenko Sergei Kryuchok |
3: 52.2 |
2 | Lengyelország |
Marian Dudziak Waldemar Korycki Andrzej Badeński Edmund Borowski |
3: 54,6 |
3 | Spanyolország |
José Luis Sánchez Ramón Magariños Alfonso Gabernet José María Reina |
4: 02.7 |
Csehszlovákia |
Petr Utěkal Ladislav Kříž Pavel Hruška Jan Kasal |
DNF |
3 x 1000 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Michail Schelobowski Oleg Raiko Anatoli Werlan |
7: 13.6 |
2 | Spanyolország |
Alberto Esteban Enrique Bondía Virgilio González |
7: 23.6 |
3 | Csehszlovákia |
Pavel Hruška Jan Kasal Miroslav Jůza |
7: 40.2 |
Nők
50 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Sylviane Telliez | FRA | 6.24 |
2 | Rost Erika | NSZK | 6.38 |
3 | Hannelore Trabert | NSZK | 6.41 |
4 | Galina Mitrochina | URS | 6.45 |
5. | Galina Bucharina | URS | 6.45 |
6. | Renate Heldt | NDK | 6.48 |
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Natalia Pechonkina | URS | 55.24 |
2 | Gisela Koepke | NSZK | 56.2 |
3 | Tatiana Arnautova | URS | 56.3 |
4 | Ika Maričić | YUG | 56.5 |
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Karin Burneleit | NDK | 2: 07.60 |
2 | Alla Kolesnikova | URS | 2: 08.3 |
3 | Valentina Lukyanova | URS | 2: 09.4 |
4 | Emília Ovádková | TCH | 2: 09.9 |
5. | Ingela Ericson | SWE | 2: 10.3 |
6. | Elisabeth Östberg | SWE | 2: 20.2 |
50 m gát
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | NDK | 7.03 |
2 | Bärbel Weidlich | NDK | 7.07 |
3 | Lyudmila Ievleva | URS | 7.09 |
4 | Inge Schell | NSZK | 7.13 |
5. | Valeria Bufanu | ROU | 7.19 |
6. | Galina Sarubina | URS | 7.22 |
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Rita Schmidt | NDK | 1.84 |
2 | Virginia Bonci | ROU | 1.76 |
3 | Antonina Okorokova | URS | 1.76 |
4 | Snežana Hrepevnik | YUG | 1.76 |
5. | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.76 |
6. | Klara Pushkarjowa | URS | 1.73 |
7. | Katja Lasowa | BUL | 1.70 |
8. | Barbara Inkpen | GBR | 1.65 |
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Berit Berthelsen | SEM | 6.43 |
2 | Bärbel Löhnert | NDK | 6.23 |
3 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.23 |
4 | Heide Rosendahl | NSZK | 6.20 |
5. | Helēna Ringa | URS | 6.14 |
6. | Metaantennák | SUI | 6.08 |
7. | Marijana Lubej | YUG | 5.51 |
Tatiana Talysheva | URS | NM |
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadezhda Tschischowa | URS | 18.18 |
2 | Gummel Margitta | NDK | 17.69 |
3 | Marita Lange | NDK | 17.62 |
4 | Ivanka Christowa | BUL | 17.11 |
5. | Marlene Fuchs | NSZK | 16.01 |
6. | Maria Chorbova | BUL | 15.73 |
7. | Brenda Bedford | GBR | 13.99 |
4x182 méteres váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Renate Meyer Hannelore Trabert Christa Elsler Erika Rost |
1: 28.8 |
szovjet Únió |
Lilia Tkacsenko Lyudmila Samotjossova Vera Popkova Natalja Pechonkina |
DQ |
1820 méteres váltó (1 + 2 + 3 + 4 kör)
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Lilija Tkacsenko Vera Popkova Nadezhda Seropegina Anna Simina |
4: 28.3 |
2 | Csehszlovákia |
Eva Putnová Vlasta Seifertová Libuše Macounová Emília Ovádková |
4: 39.0 |
web Linkek
- 3. Európai fedett játékok , eredmények Maik Richter honlapján
- Fedett Európa-bajnokság (férfiak) a gletikáról
- Fedett Európa-bajnokság (nők) a gletikáról