2009 -es női kézilabda -világbajnokság
19. női kézilabda -világbajnokság 2009 | |
---|---|
19. női kézilabda -világbajnokság | |
Nemzetek száma | 24 |
Világbajnok | Oroszország (4. cím) |
helyszín | Kínai Népköztársaság |
Nyitójáték | 2009. december 5 |
Végjáték | 2009. december 20 |
Játékok | 110 |
Gates | 5 946 (∅: 54.05 játékonként) |
Legtöbb pontot szerző | Katrin Engel (67 gól) |
Legjobb játékos | Ljudmila Postnova |
sárga lapok | 672 (∅: 6,11 meccsenként) |
Időbüntetések | 696 (∅: 6,33 meccsenként) |
Piros lapok | 17 (∅: 0,15 játékonként) |
← 2007 -es világbajnokság |
A 19. női kézilabda -világbajnokságot 2009. december 5. és 20. között rendezték meg a Kínai Népköztársaság Jiangsu tartományában . A helyszínek Nanjing , Changzhou , Suzhou , Wuxi , Yangzhou és Zhangjiagang voltak .
Összesen 24 csapat versenyzett csoportokban az előzetes fordulóban és a főkörben. Ezt követte az utolsó forduló, elődöntőkkel és döntőkkel, valamint kihelyezési játékok a fennmaradó helyekért.
Helyszínek
város | előszoba | kapacitás |
---|---|---|
Nanjing | Nanjing Olimpiai Sportközpont tornaterem | 13.000 |
Wuxi | Wuxi Sportközpont tornaterem | 7155 |
Changzhou | Changzhou Olympic Sports Center Gym | 6000 |
Suzhou | Suzhou Sportközpont edzőtere | 6000 |
Yangzhou | Yangzhou Sports Center Gym | 5500 |
Zhangjiagang | Zhangjiagang Sports Center Gym | 3750 |
Résztvevő, képesítés
Európa (11 résztvevő) | ||
---|---|---|
Spanyolország | Európa -bajnoka 2008 | |
Oroszország | Világbajnok 2007 | |
Norvégia | 2007 -es világbajnok , 2008 -as Európa -bajnok | |
Rájátszás | ||
Szlovénia | 21:22, 22:33 | Magyarország |
Svédország | 24:17, 28:28 | Montenegró |
Szerbia | 24:29, 19:22 | Németország |
Horvátország | 27:23, 24:33 | Franciaország |
Fehéroroszország | 31:32, 32:38 | Románia |
Észak -Macedónia | 32:28, 25:34 | Ausztria |
Ukrajna | 27:21, 30:27 | Hollandia |
Portugália | 21:38, 22:41 | Dánia |
Ázsia (5 résztvevő) | |
---|---|
Thaiföld | A 2008 -as Ázsiai Kupán keresztül kvalifikált |
Japán | |
Kazahsztán | |
Dél-Korea | |
Kínai Népköztársaság | házigazda |
Panamerica (3 résztvevő) | |
Brazília | A 2009 -es Pánamerikai Bajnokságon minősített |
Chile | |
Argentína | |
Afrika (4 résztvevő) | |
Angola | Az Afrikai Bajnokság minősítette |
Kongói Köztársaság | |
Tunézia | |
Elefántcsontpart | |
Óceánia (1 résztvevő) | |
Ausztrália | Minősített az Óceánia minősítőn keresztül |
Csoportos sorsolás
Miután mind a 24 csapat kvalifikálta magát, a csoportokat 2009. július 15 -én, az IHF bázeli központjában sorsolta ki a COC elnöke, Leon Kalin .
A csapatokat hat lottóedénybe osztották az alábbiak szerint:
- Oroszország, Norvégia, Spanyolország, Németország
- Románia, Franciaország, Dél -Korea, Angola
- Ausztria, Magyarország, Kína, Svédország
- Ukrajna, Dánia, Elefántcsontpart, Japán
- Thaiföld, Argentína, Kongó, Tunézia
- Brazília, Kazahsztán, Chile, Ausztrália
A négy előzetes forduló A -D csoportjának csapatait ezekből a tombolasorsolókból sorsolták ki.
Előzetes forduló
Minden csoport első három csapata kvalifikálta magát a főkörbe.
Minden idő a helyi időre ( UTC + 8 ) vonatkozik, a közép -európai időhöz képest hét óra a különbség .
A csoport
Az A csoport mérkőzéseire Wuxiban került sor.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Dánia | 139: 114 | 8. |
2 | Franciaország | 117: 104 | 6. |
3 | Németország | 142: 136 | 6. |
4. | Svédország | 129: 121 | 6. |
5 | Brazília | 132: 134 | 4. |
6. | Kongó | 116: 166 | 0 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 17:00 | Franciaország | - Brazília | 20: 22 (9: 13) | 150 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 19:00 | Svédország | - Kongó | 28: 19 (9: 9) | 300 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 21:00 | Németország | - Dánia | 26: 27 (10:15) | 700 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 17:00 | Kongó | - Németország | 23:36 (10:15) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 19:00 | Brazília | - Svédország | 23:26 (8:14) | 350 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 21:00 | Dánia | - Franciaország | 24: 16 (11: 8) | 150 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 17:00 | Németország | - Brazília | 32: 30 (19: 12) | 250 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 19:00 | Dánia | - Kongó | 37: 24 (20: 12) | 300 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 21:00 | Franciaország | - Svédország | 23: 21 (9: 13) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 17:00 | Franciaország | - Kongó | 29: 22 (14: 9) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 19:00 | Brazília | - Dánia | 21:28 (9:14) | 402 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 21:00 | Svédország | - Németország | 27: 33 (12: 18) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 17:00 | Kongó | - Brazília | 28: 36 (13: 19) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 19:00 | Németország | - Franciaország | 15: 29 (10: 10) | 300 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 21:00 | Svédország | - Dánia | 27:23 (14:10) | 350 néző |
B csoport
A B csoport mérkőzéseire Zhangjiagangban került sor.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Oroszország | 175: | 7410 |
2 | Ausztria | 175: 106 | 6. |
3 | Angola | 145: | 966. |
4. | Ukrajna | 151: 106 | 6. |
5 | Thaiföld | 73: 192 | 2 |
6. | Ausztrália | 52: 197 | 0 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 17:00 | Angola | - Ausztrália | 39: 9 (22: 6) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 19:00 | Ausztria | - Thaiföld | 52: 11 (27: 7) | 250 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 21:00 | Oroszország | - Ukrajna | 27:18 (11:10) | 250 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 17:00 | Ausztrália | - Ausztria | 10:45 (5:22) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 19:00 | Ukrajna | - Angola | 20: 28 (10: 14) | 1000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 21:00 | Thaiföld | - Oroszország | 8:45 (6:19) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 17:00 | Ukrajna | - Thaiföld | 41: 13 (21: 8) | 150 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 19:00 | Angola | - Ausztria | 21: 28 (12: 16) | 900 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 21:00 | Oroszország | - Ausztrália | 48: 8 (27: 3) | 80 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 17:00 | Angola | - Thaiföld | 36:16 (21: 5) | 60 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 19:00 | Ausztrália | - Ukrajna | 7:40 (4:19) | 750 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 21:00 | Ausztria | - Oroszország | 19: 32 (10: 17) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 17:00 | Thaiföld | - Ausztrália | 25:18 (13:10) | 50 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 19:00 | Ausztria | - Ukrajna | 31:32 (17:15) | 1000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 21:00 | Oroszország | - Angola | 23: 21 (11: 12) | 120 néző |
C csoport
Suzhou adott otthont a C csoportos játékoknak.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Norvégia | 164: 102 | 10 |
2 | Románia | 182: 117 | 8. |
3 | Magyarország | 160: 123 | 6. |
4. | Japán | 144: 156 | 3 |
5 | Tunézia | 137: 155 | 3 |
6. | Chile | 81: 215 | 0 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 17:15 | Románia | - Chile | 51: 17 (20: 7) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 19:15 | Norvégia | - Japán | 34: 19 (15: 9) | 750 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 21:15 | Magyarország | - Tunézia | 33: 25 (15: 11) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 17:15 | Chile | - Magyarország | 14: 48 (6: 24) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 19:15 | Tunézia | - Norvégia | 25: 36 (14: 18) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 21:15 | Japán | - Románia | 28: 37 (17: 17) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 17:15 | Japán | - Tunézia | 31: 31 (16: 14) | 250 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 19:15 | Norvégia | - Chile | 44: 15 (21: 7) | 400 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 21:15 | Románia | - Magyarország | 31:25 (16: 7) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 17:15 | Chile | - Japán | 19: 38 (13: 19) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 19:15 | Magyarország | - Norvégia | 19:25 (11:11) | 700 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 21:15 | Románia | - Tunézia | 39: 22 (23: 10) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 17:15 | Tunézia | - Chile | 34: 16 (21: 7) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 19:15 | Norvégia | - Románia | 25: 24 (14: 12) | 1000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 21:15 | Magyarország | - Japán | 35: 28 (15: 14) | 300 néző |
D csoport
A D csoport mérkőzéseire Changzhou -ban került sor.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Spanyolország | 147: | 8410 |
2 | Dél-Korea | 170: 115 | 8. |
3 | Kína | 123: 109 | 6. |
4. | Elefántcsontpart | 114: 140 | 3 |
5 | Kazahsztán | 96: 148 | 2 |
6. | Argentína | 88: 142 | 1 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 15.30. | Dél-Korea | - Kazahsztán | 39: 21 (17: 14) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 17.30 | Spanyolország | - Elefántcsontpart | 29: 18 (13: 9) | 300 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 5., 19.30 | Kína | - Argentína | 26: 15 (12: 6) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 15.30. | Elefántcsontpart | - Dél -Korea | 26: 35 (13:15) | 300 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 17.30 | Argentína | - Spanyolország | 15: 33 (9: 14) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 6., 19.30 | Kazahsztán | - Kína | 13:25 (7: 9) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 14.30. | Elefántcsontpart | - Argentína | 19: 19 (11: 10) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 16.30 | Dél-Korea | - Kína | 33: 25 (17: 13) | 5000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 7., 18.30 | Spanyolország | - Kazahsztán | 30: 12 (12: 5) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 14.30. | Kazahsztán | - Elefántcsontpart | 22:30 (13:13) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 16.30 | Kína | - Spanyolország | 12: 27 (9: 11) | 2000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 9., 18.30 | Dél-Korea | - Argentína | 36:15 (19:10) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 14.30. | Argentína | - Kazahsztán | 24: 28 (11: 12) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 16.30 | Kína | - Elefántcsontpart | 35: 21 (18: 11) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 10., 18.30 | Spanyolország | - Dél -Korea | 28:27 (15:15) | 500 néző |
Elnöki kupa
Azok a csapatok, amelyek nem jutottak el a főkörbe, az Elnöki Kupán játszottak a 13-24.
Csoport PC I.
A csoportos PC -s játékok Wuxiban zajlottak.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1. | Svédország | 203: 112 | 10: | 0
2. | Brazília | 184: 115 | 8: 2 |
3. | Ukrajna | 180: 120 | 6: 4 |
4. | Kongó | 142: 148 | 4: 6 |
5. | Thaiföld | 99: 184 | 2: 8 |
6. | Ausztrália | 80: 209 | 0:10 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 15 óra. | Kongó | - Ukrajna | 30: 38 (16: 20) | 98 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 17:00 | Svédország | - Thaiföld | 49: 18 (19: | 8)150 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szo 19:00 | Brazília | - Ausztrália | 45: 12 (20: | 7)100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 15 óra. | Thaiföld | - Kongó | 24: 32 (11: 12) | 25 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 17:00 | Ukrajna | - Brazília | 30: 36 (20: 20) | 200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 19:00 | Ausztrália | - Svédország | 21:66 ( | 8:26)35 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 15 óra. | Kongó | - Ausztrália | 33: 22 (14: | 9)25 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 17:00 | Brazília | - Thaiföld | 44: 19 (27: | 9)200 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 19:00 | Svédország | - Ukrajna | 34: 31 (16: 17) | 25 néző |
Csoport PC II
Csoport PC II játékokra került sor Zhangjiagangban.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1. | Tunézia | 169: 116 | 9: 1 |
2. | Japán | 158: 123 | 7: 3 |
3. | Elefántcsontpart | 135: 131 | 5: 5 |
4. | Argentína | 112: 119 | 5: 5 |
5. | Kazahsztán | 119: 146 | 4: 6 |
6. | Chile | 96: 154 | 0:10 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 15 óra. | Japán | - Kazahsztán | 33: 17 (15: 11) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 17:00 | Chile | - Elefántcsontpart | 19:28 (12:15) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szo 19:00 | Tunézia | - Argentína | 32: 22 (13: 12) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 15 óra. | Elefántcsontpart | - Tunézia | 27: 39 (16: 14) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 17:00 | Kazahsztán | - Chile | 32: 26 (18: 18) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 19:00 | Argentína | - Japán | 25: 24 (15: 12) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 15 óra. | Japán | - Elefántcsontpart | 32: 31 (16: 11) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 17:00 | Tunézia | - Kazahsztán | 33: 20 (15: 10) | 100 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 14., hétfő 19:00 | Chile | - Argentína | 16:22 ( | 7:10)100 néző |
Helyezési játékok 13–24
A 19–24. És a 13–18. Helyek elhelyezési mérkőzéseire Wuxiban és Zhangjiagangban került sor.
23. és 24. ülés | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 14 óra. | Ausztrália | - Chile | 21: 31 ( | 6: 14)25 néző |
21. és 22. ülés | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 16.30. | Thaiföld | - Kazahsztán | 27: 23 (13: 13) | 43 néző |
19. és 20. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 19:00 | Kongó | - Argentína | 26: 35 ( | 9: 18)200 néző |
17. és 18. ülés | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 14 óra. | Ukrajna | - Elefántcsontpart | 34: 29 (13: 11) | 100 néző |
15. és 16. ülés | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 16.30. | Brazília | - Japán | 31: 29 (19: 17) | 100 néző |
13. és 14. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 19:00 | Svédország | - Tunézia | 33: 31 (26: 26, 12: 10) n.V. | 100 néző |
Fő kör
A főkör I. csoportjában az A és B csoport három legjobb csapata játszott, a II. Csoportban a C és D csoport három legjobb csapata. A csapatok csak a másik csoportból kvalifikált csapatok ellen játszottak. Minden csoport két legjobb csapata jutott az elődöntőbe.
I. csoport
Az I. csoport mérkőzéseire Yangzhou -ban került sor.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1. | Franciaország | 137: 106 | 8: 2 |
2. | Oroszország | 142: 111 | 8: 2 |
3. | Dánia | 129: 127 | 6: 4 |
4. | Németország | 117: 137 | 4: 6 |
5. | Ausztria | 120: 147 | 2: 8 |
6. | Angola | 115: 132 | 2: 8 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 17:00 | Németország | - Oroszország | 22:34 (13:16) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szo 19:00 | Franciaország | - Angola | 33: 24 (15: | 6)2800 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 21:00 | Dánia | - Ausztria | 30: 27 (15: 16) | 2600 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 17:00 | Ausztria | - Németország | 26: 29 (14: 12) | 2000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 19:00 | Oroszország | - Franciaország | 23: 24 (14: 12) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 21:00 | Angola | - Dánia | 28: 23 (14: 14) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 17:00 | Németország | - Angola | 25: 21 (12: 13) | 1000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 19:00 | Franciaország | - Ausztria | 35: 20 (19: 12) | 2500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., kedd 21:00 | Dánia | - Oroszország | 25: 30 (12: 13) | 2500 néző |
II. Csoport
A II. Csoport mérkőzéseit Suzhouban rendezték.
Pl. | ország | Gates | Pontok |
---|---|---|---|
1. | Norvégia | 138: 114 | 8: 2 |
2. | Spanyolország | 126: 112 | 7: 3 |
3. | Dél-Korea | 150: 142 | 6: 4 |
4. | Románia | 153: 129 | 5: 5 |
5. | Magyarország | 118: 126 | 4: 6 |
6. | Kína | 96: 159 | 0:10 |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szo. 17:15 | Románia | - Kína | 40: 19 (21: 12) | 1500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szo 19:15 | Norvégia | - Dél -Korea | 27: 28 (14: 13) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 12., szombat 21:15 | Magyarország | - Spanyolország | 21:21 ( | 8:10)500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 17:15 | Dél-Korea | - Magyarország | 28: 28 (11: 17) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 19:15 | Kína | - Norvégia | 19: 34 (10: 18) | 800 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 13., vasárnap 21:15 | Spanyolország | - Románia | 26: 25 (14: 12) | 500 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., hétfő 17:15 | Magyarország | - Kína | 25: 21 (14: 10) | 3000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., hétfő 19:15 | Norvégia | - Spanyolország | 27: 24 ( | 8: 14)2000 néző |
Mérkőzési jelentés | 2009. december 15., hétfő 21:15 | Románia | - Dél -Korea | 34: 34 (13: 19) | 1000 néző |
Utolsó forduló az 1–12
Helyezési játékok 5–12
Az elhelyezési játékokra Suzhou -ban került sor.
11. és 12. ülés | Mérkőzési jelentés | 2009. december 17., szerda 16 óra | Angola | - Kína | 26: 25 (14: 14) | 500 néző |
9. és 10. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 17., szerda 13.30. | Ausztria | - Magyarország | 25: 41 (15: 17) | 200 néző |
7. és 8. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 17., szerda 18.30. | Németország | - Románia | 35: 25 (20: 13) | 500 néző |
5. és 6. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 17., szerda 21:00 | Dánia | - Dél -Korea | 33: 31 (20:15) | 500 néző |
Utolsó kör
Az utolsó forduló mérkőzéseire Nanjingban került sor.
Elődöntő mérkőzés 1 | Mérkőzési jelentés | 2009. december 18., csütörtök 18:30 | Franciaország | - Spanyolország | 27:23 (12:10) | 6000 néző |
Elődöntő mérkőzés 2 | Mérkőzési jelentés | 2009. december 18., csütörtök 21:15 | Norvégia | - Oroszország | 20: 28 (12: 17) | 6500 néző |
3. és 4. hely | Mérkőzési jelentés | 2009. december 20., szo. 16.30. | Spanyolország | - Norvégia | 26: 31 ( | 9:15)10.000 néző |
végső | Mérkőzési jelentés | 2009. december 20., szo 19:00 | Franciaország | - Oroszország | 22:25 (11:14) | 13.000 néző |
Elhelyezések
All-star csapat
pozíció | Vezetéknév | nemzet |
---|---|---|
kapu | Inna Suslina | Oroszország |
Balszélső | Camilla Herrem | Norvégia |
Vissza balra | Mariama Signaté | Franciaország |
Hátul középen | Allison Pineau | Franciaország |
Vissza jobbra | Marta Mangué | Spanyolország |
Jobbszélső | Linn-Kristin Riegelhuth Koren | Norvégia |
kör | Begoña Fernández | Spanyolország |
A legértékesebb játékos | Ljudmila Postnova | Oroszország |
Érmek
Az egytől a harmadikig érő érmek (arany, ezüst és bronz) az egyik oldalon a világbajnokság emblémáját jelzik, amely Jasmin és egy stilizált női kézilabdázó ötvözete. A másik oldalon a világbajnokság kabalája, egy tehén, amely a kínai holdévet jelöli.
Televíziós közvetítések
Németországban az Eurosport műsorszolgáltató beszámol a kínai kézilabda -világbajnokságról, és 19 vb -mérkőzés élő közvetítését tervezi, beleértve a német válogatott összes előzetes fordulóját és a döntőt.
Ajánlatok
A vb -re vonatkozó ajánlatokat 2009. december 4 -ig kellett kihirdetni.
Angola
A Paulo Jorge de Moura Pereira által edzett angolai csapat a következő játékosokból áll:
Maria Odeth Tavares (Clube Desportivo 1. Agosto), Joelma Patricia Viegas (Clube Desportivo 1. Agosto), Anastasia Sibo (Atletico Petroleos Luanda), Elzira Tavares (Atletico Petroleos Luanda), Matilde Andre (Atletico Petroleos Luanda), Carolina Martene Desportivo 1. Agosto), Constantina Paulo (Clube Desportivo 1. Agosto), Wuta Waco Bige Dombaxe (Clube Desportivo 1. Agosto), Luisa Kiala (Atletico Petroleos Luanda), Lurdes Marcelina Monteiro (Clube Desportivo 1. Agosto), Nelma Isabel Pedro (Clube Desportivo 1. Agosto) ), Natália Bernardo (Atletico Petroleos Luanda), Azenaide Danila Carlos (Clube Desportivo 1. Agosto), Maria Rosa Pedro (Atletico Petroleos Luanda), Acilene Sebatiao (Atletico Petroleos Luanda), Cristina Branco (Clube Desportivo 1. Agosto).
Kína
A házigazda Kína csapata a következő Wang Xindong által képzett játékosokkal versenyzett :
Xu Mo (Sanghaj), Wei Qiuxiang (Jiangsu), Guo Wei (Heilongjiang), Wall Ru (Guangdong), Jiang Yingying (Shandong), Li Yao (Anhui), Wu Yin (Shanghai), Wang Shasha (Shandong), Lan Xiaoling (Jiangsu), Huang Hong (Anhui), Liu Xiaomei (Anhui), Li Weiwei (PLA), Zhao Jiangchuan (Shandong), Zhao Jiaqin (Jiangsu), Gong Yan (Anhui), Sha Zhengwen (Shanghai)
Dánia
A Jan Pytlick által edzett dán válogatott a következő játékosokból áll:
Mette Melgaard (FCK Håndbold), Maibritt Kviesgaard (SK Aarhus), Mie Augustesen (Randers HK), Louise Mortensen (Aalborg DH), Camilla Dalby (Randers HK), Lene Lund Nielsen (Viborg HK), Karin Mortensen (SK Aarhus), Pernille Larsen (Odense GOG), Christina Pedersen (FCK Håndbold), Kamilla Kristensen (Odense GOG), Line Jørgensen (Odense GOG), Kristina Kristiansen (Team Tvis Holstebro), Trine Troelsen (SK Aarhus), Susanne Kastrup (KIF Vejen), Louise Pedersen (Odense GOG)
Németország
A német csapat edzője, Rainer Osmann 2009. november 28 -án nevezte meg a keretet.
A keret tagjai: Sabine Englert (FC Midtjylland), Katja Schülke (HC Leipzig), Clara Woltering (Bayer Leverkusen), Nadine Härdter (thüringiai HC), Isabell Klein (Buxtehuder SV), Ania Rösler (HC Leipzig), Mandy Hering (Frankfurter) HC), Nina Wörz (Randers HK), Wiebke Kethorn (VfL Oldenburg), Anna Loerper (Bayer Leverkusen), Susann Müller (HC Leipzig), Sabrina Neukamp (ProVital Blomberg-Lippe), Franziska Mietzner (Frankfurter HC), Laura Steinbach ( Bayer Leverkusen), Christine Beier (Frankfurter HC) és Anja Althaus (Viborg HK)
Franciaország
Olivier Krumbholz a következő 15 játékost jelölte a francia csapat edzőjének:
Amandine Leynaud ( Metz HB ), Cléopâtre Autovermietung (Metz HB), Amélie Goudjo (Bera Bera), Camille Ayglon (Metz HB), Allison Pineau (Metz HB), Claudine Mendy (Havre AC HB), Paule Baudouin (Esbjerg), Siraba Szereplők: Dembélé (Toulon / St Cyr Var HB), Audrey Deroin (Mios Biganos HB), Christine Vanparrys-Torres (Havre AC HB), Raphaëlle Tervel (Bera Bera), Marion Limal (Hypo Niederösterreich), Katty Piejos (Metz HB), Mariama Signaté (HBC Nîmes), Stéphanie Fiossonangaye (C. Dijon B.)
Norvégia
Þórir Hergeirsson edző a következő játékosokat jelölte Norvégiába :
Kari Aalvik Grimsbø , (BYÅSEN Elite), Terese Pedersen (Hypo Niederösterreich), Katrine Lunde Haraldsen (Viborg HK), Renate Urne (HC Leipzig), Heidi Loke (Larvik HK), Tonje Nøstvold (FC Midtjylland), Karoline Dyhre Breivang (Larvik HK), Kristine Lunde-Borgersen (Viborg HK), Kari Mette Johansen (Larvik HK), Marit Malm Frafjord (Byåsen Elite), Tonje Larsen (Larvik HK), Linn-Kristin Riegelhuth Koren (FCK Håndbold), Ida Alstad (Byåsen Elite) ), Tine Stange (Larvik HK), Anja Edin ( Storhamar Håndball ), Camilla Herrem (Byåsen Elite)
Románia
A Radu Voina által edzett román válogatott a következő játékosokkal versenyzett:
Andreea Smedescu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Ramona Maier (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Carmen Amariei (FCK Håndbold), Adriana Nechita (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Cristina Neagu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Julia Puşcaşu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea ), Ionela Stanca (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Oana Manea (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Paula Ungureanu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Cristina Vărzaru (Viborg HK), Ada Moldovan (HC Dunarea Brăila), Florentina Stanciu (Stjarnan) Adina Fiera (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Clara Vădineanu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea), Melinda Geiger (HCM Știința Baia Mare), Georgeta Narcisa Lecușanu (CS Oltchim Râmnicu Vâlcea)
Oroszország
A következő játékosokat jelölték az orosz válogatottba Evgeny Wassiljewitsch Trefilow edző alatt :
Inna Jevgenyjevna Szuszlina (Swesda Swenigorod) Ljudmila Grigoryevna Postnowa (Lada Togliatti), Tatiana Nikolajewna Dronina (Swesda Swenigorod), Elena Viktorovna Dmitrieva (Swesda Swenigorod), Olga Sergejewna Lewina (Dinamo Wolgograd), Marina Wladimirowna Jarzewa (RostowDon) Ksenija Wladimirowna Makejewa (Dinamo Wolgograd ), Maya Petrova (RostowDon), Anna Sergejewna Sedoikina (Dinamo Wolgograd), Ekaterina Sergejewna Andrjuschina (Swesda Swenigorod) Nadeschda Konstantinovna Murawjowa (Lada Togliatti), Ekaterina Vetkova (Swesda Swenigorod) Wiktorija Yuryevna Schilinskaite (Lada Togliatti), Oxana Igorewna Koroljowa ( Zvezda Zvenigorod ), Emilija Chalsberijewna Turei (FCK Håndbold), Tatjana Evgenjewna Chmyrowa (Dinamo Volgograd)
Ausztria
A következő játékosokat, akiket Herbert Müller és Mihaly Godor edzett , az osztrák szövetség jelölt a 2009 -es kínai világbajnokságra :
Petra Blazek (Hypo Niederösterreich), Marina Budecevic (TV Mainzlar), Katharina Doppler (Grevenben 09), Katrin Engel (Bayer Leverkusen), Sonja Frey (MGA Kézilabda), Romana Grausenburger (Hypo Niederösterreich), Julia Hämmerle (HC Lustenau), Karla Ivancok (Hypo Niederösterreich), Laura Magelinskas (TV Beyeröhde), Isabel Plach (Hypo Niederösterreich), Beate Scheffknecht (SG BBM Bietigheim), Natascha Schilk (Hypo Niederösterreich), Simona Spiridon (Győri Audi ETO KC), Nina Stumvoll (SC Grevenben 09 ), Sabrina Stumvol (SC Greven 09), Stephanie Subke (klub nélkül)
Svédország
Az egyesület a következő játékosokat jelölte a svéd válogatásra:
Gabriella Kain (Odense GOG), Cecilia Grubbström (IK Sävehof), Karin Isakson (IK Sävehof), Tina Flognman (Odense GOG), Matilda Boson (Aalborg DH), Sara Holmgren (HC Leipzig), Therese Islas Helgesson (Nordstrands IF), Jenny Wikensten (IK Sävehof), Petra Skogsberg (Odense GOG), Lisa Wirén (HC Leipzig), Johanna Ahlm (Viborg HK), Linnea Torstenson (Aalborg DH), Johanna Wiberg (FCK Håndbold), Isabelle Gulldén (IK Sävehof), Therese Wallter (Aalborg DH), Sabina Jacobsen (Lugi HF)
Spanyolország
Jorge Dueñas edző jelölt a spanyol válogatottra :
Mihaela Ciobanu (BM Elche), Cristina González (BM León), Elisabeth Pinedo (SD Itxako), Noelia Oncina (BM Parc Sagunt), Carmen Martín (Mar Alicante), Marta López (BM Alcobendas), Verónica Cuadrado (BM Parc Sagunt) , Begoña Fernández (SD Itxako), Beatriz Fernández (BM Parc Sagunt), Marta Mangué (Esbjerg csapat), Mari Cruz Asensi (Elda Prestigio) *, Elisabet Chávez (BM Parc Sagunt), Nely Carla Alberto (SD Itxako), Andrea Barno (SD Itxako), Macarena Aguilar (SD Itxako), Nuria Benzal (BM Parc Sagunt) * 2009. november 17 -én a sérült Nerea Pena (SD Itxako) számára
Dél-Korea
A Kim Yin Soo által edzett dél -koreai válogatottat a következő játékosok képviselték:
Ju Hui (Daegu City), Woo Sun-hee (Samcheok City), Kim Ona (Byucksan), Lee Eunbi (Busan), Nam Hyunhwa (Yongin City), Jund Jihae (Samcheok City), Kim Chayoun (Daegu City), Lee Seonmi (Yongin City), Moon Kyeongha (Gyeongsangnamdo), Yoo Hyunji (Samcheok City), Kang Jihey (Szöul City), Myoung Bokhee (Yongin City), Lee Minhee (Yongin City), Park Hyegyung (Szöul City), Ryu Eun- hee (Byucksan), Moon Pilhee (Byucksan)
Magyarország
Magyarország a következő játékosokkal versenyzett Mátéfi Eszter edzésével :
Pastrovics Melinda (Alcoa FKC), Zácsik Szandra (RK Krim Mercator), Verten Orsolya (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC jobb telefon), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Bulath Anita (DVSC-Korvex), Valeria Szabó (DVSC-Korvex), Herr Orsolya (Vaci NKSE), Tóth Katalin (Mondi Békéscsabai ENK SE), Tóth Tímea (Vaci NKSE), Triffa Ágnes (DVSC-Korvex) Bódi Bernadett (Mondi Békéscsabai ENK SE), Szekeres Klára ( Békéscsabai ENK SE), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC), Juhász Gabriella (DVSC-Korvex), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC)
web Linkek
Egyéni bizonyíték
- ↑ A rájátszás eredményei a dhb.de oldalon ( Memento 2011. november 24 -től az Internet Archívumban )
- ↑ Sorsolás a 2009 -es női világbajnokságra - Eredmények ( Memento 2009. augusztus 26 -án az Internet Archívumban )
- ↑ Leleplezték a Jiangsu világbajnoki érmeket ( 2009. november 27 -i emléklap az Internet Archívumban )
- ↑ "Női kézilabda -világbajnokság élőben és kizárólag az Eurosporton", www.quotenmeter.de, 2009. november 11.