Atlétikai Európa -bajnokság 1982
13. atlétikai Európa -bajnokság | |
---|---|
város | Athén |
Stadion | Athéni Olimpiai Stadion |
Versenyek | 41 |
Világrekordok | 4. |
Még több európai rekord | 1 |
Nyítás | 1982. szeptember 6 |
Záróünnepség | 1982. szeptember 12 |
Idővonal | |
← Prága 1978 | Stuttgart 1986 → |
Éremtáblázat (végeredmény 41 döntés után) | |||||
---|---|---|---|---|---|
hely | ország | ||||
1 | NDK | 13 | 8. | 7 | 28 |
2 | BR Németország | 8. | 1 | 4. | 13 |
3. | Szovjetunió | 6. | 12 | 8. | 26 |
4. | Nagy-Britannia | 3. | 5 | 1 | 9 |
5 | Csehszlovákia | 1 | 4. | 4. | 9 |
6. | Olaszország | 1 | 2 | 2 | 5 |
Spanyolország | 1 | 2 | 2 | 5 | |
8. | Lengyelország | 1 | 2 | 1 | 4. |
Bulgária | 1 | 2 | 1 | 4. | |
10 | Románia | 1 | 2 | - | 3. |
Teljes éremtáblázat |
A 13. atlétikai Európa -bajnokságra 1982. szeptember 6. és 12. között került sor Athénban , 1969 óta másodszor . A versenyeket a maratonok és a gyalogos versenyek kivételével az újonnan épült Olimpiai Stadionban rendezték , amely azonban csak 22 évvel később, 2004 -ben felelt meg a nevének a 2004 -es olimpiai játékokon .
Versenyek
A verseny kínálatában két változás történt - ismét a nők esetében. Ez az első alkalom a maraton volt tartották, és ahelyett, hogy a öttusa a Hétpróba jött be a programba.
Sportos teljesítmény
A legsikeresebb nemzet az NDK volt , tizenhárom Európa -bajnoki címmel . Mögöttük a Német Szövetségi Köztársaság elképesztően erős csapata állt nyolc címmel, megelőzve a Szovjetuniót - hat aranyérmet. Röviddel az Európa -bajnokság kezdete előtt azonban a Szovjetunió visszavont 26 regisztrált résztvevőt. Ebben jelentős szerepet játszott a dopping kérdése .
- Négy új világrekord született :
- Decathlon : Daley Thompson ( Nagy -Britannia ) - 8744 pont
- 400 méteres futás : Marita Koch ( NDK ) - 48,16 s
- 4 x 400 méteres váltó nőknek: NDK ( Kirsten Siemon , Sabine Busch , Dagmar Rübsam , Marita Koch ) - 3: 19,05 perc
- Magasugrás : Ulrike Nasse -Meyfarth ( BR Németország ) - 2,02 m
- Új európai rekord is született:
- 400 méteres gátfutás : Harald Schmid (Német Szövetségi Köztársaság) - 47,48 s
- Öt sportoló két -két aranyérmet szerzett ezeken a bajnokságokon:
- Hartmut Weber (Németországi Szövetségi Köztársaság) - 400 méter, 4 × 400 m váltó
- Harald Schmid (BR Németország) - 400 méter gátfutás, 4 × 400 m váltó
- Marlies Göhr (NDK) - 100 méter , 4 × 100 m váltó
- Bärbel Wöckel (NDK) - 200 méter , 4 × 100 m váltó
- Marita Koch (NDK) - 400 méter, 4 × 400 m váltó
- Az 1982 -es Európa -bajnokok közül nyolc már Európa -bajnoki címet szerzett:
- Marita Koch (NDK) - 400 méter, 1978 -as sikerének megismétlése, sorozatban második győzelem is az NDK 4 × 400 m -es váltójával, így most négyszeres Európa -bajnok volt
- Thomas Munkelt (NDK) - 110 méteres gátfutás, sikerének megismétlése 1978 -ból
- Harald Schmid, BR Németország - 400 méteres gátfutás, 1978 -as sikerének megismétlése
- Udo Beyer (NDK) - Lövés , 1978 -as sikerének megismétlése
- Jurij Sedych ( Szovjetunió ) - kalapácsvetés , sikerének megismétlése 1978 -ból
- Marlies Göhr (NDK) - 100 méter, sikerének ismétlése 1978 -ból
- Svetlana Ulmassowa (Szovjetunió) - 3000 méter , 1978 -as sikerének megismétlése
- Slupianek Ilona (NDK) - Lövés, megismételve 1978 -as sikerét
Eredmények férfiak
100 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Frank Emmelmann | NDK | 10.21 |
2 | Pierfrancesco Pavoni | ITA | 10.25 NU23R |
3. | Marian Voronin | PÓLUS | 10.28 |
4. | Cameron Sharp | GBR | 10.28 SBe |
5 | Nikolai Sidorov | URS | 10.32 PB |
6. | Olaf Prenzler | NDK | 10.35 SB |
7 | Bernard Petitbois | FRA | 10.50 |
8. | Kosmas Stratos | GRE | 12.56 |
Döntő: szeptember 7
Szél: −0,8 m / s
200 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Olaf Prenzler | NDK | 20.46 PB |
2 | Cameron Sharp | GBR | 20.47 PB |
3. | Frank Emmelmann | NDK | 20.60 |
4. | Erwin Skamrahl | NSZK | 20,61 SB |
5 | Nagy István | HUN | 20,62 SB |
6. | Patrick Barré | FRA | 20,75 SB |
7 | Vlagyimir Muravjov | URS | 20,76 |
8. | Szergej Sokolov | URS | 20.81 |
Döntő: szeptember 9
Szél: −0,6 m / s
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Weber | NSZK | 44,72 CR |
2 | Andreas Knebel | NDK | 45.29 PB |
3. | Viktor Markin | URS | 45.30 SB |
4. | Philip Brown | GBR | 45.45 SB |
5 | Alexander Troschtschilo | URS | 45,67 NU23R |
6. | Pavel Konovalov | URS | 45,84 PB |
7 | Željko Knapić | YUG | 46.20 SB |
8. | Thomas Giessing | NSZK | 48,70 |
Döntő: szeptember 9
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Hans-Peter Ferner | NSZK | 1: 46.33 SB |
2 | Sebastian Coe | GBR | 1: 46.68 |
3. | Jorma Härkönen | USZONY | 1: 46.90 SB |
4. | Garry Cook | GBR | 1: 46,94 |
5 | Rob Druppers | NED | 1: 47,06 |
6. | Detlef Wagenknecht | NDK | 1: 47,06 SB |
7 | Olaf Beyer | NDK | 1: 47.36 SB |
8. | Willi Wuelbeck | NSZK | 1: 48,90 |
Döntő: szeptember 8
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Steve Cram | GBR | 3: 36,49 |
2 | Mikalaj Kirau | URS | 3: 36,99 |
3. | José Manuel Abascal | ESP | 3: 37,04 |
4. | Németh Róbert | AUT | 3: 37.81 SB |
5 | Vitalij Tyschtschenko | URS | 3: 38,15 SB |
6. | Uwe Becker | NSZK | 3: 38.17 |
7 | Pierre Délèze | SUI | 3: 39,64 |
8. | Ray Flynn | IRL | 3: 40,44 |
Döntő: szeptember 11
5000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Wessinghage | NSZK | 13: 28.90 |
2 | Werner Schildhauer | NDK | 13: 30.03 |
3. | David Moorcroft | GBR | 13: 30.42 |
4. | Jevgenyij Ignatov | BUL | 13: 30.95 |
5 | Dietmar Millonig | AUT | 13: 31.03 |
6. | Valerij Abramov | URS | 13: 31,26 |
7 | Tim Hutchings | GBR | 13: 31.86 |
8. | Martti Vainio | USZONY | 13: 33,69 |
Döntő: szeptember 11
10.000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Alberto Cova | ITA | 27: 41.03 SB |
2 | Werner Schildhauer | NDK | 27: 41.21 |
3. | Martti Vainio | USZONY | 27: 42.51 SB |
4. | Carlos Lopes | POR | 27: 47,95 |
5 | Julian Goater | GBR | 28: 10.98 |
6. | Salvatore Antibo | ITA | 28: 21.07 SB |
7 | Steve Jones | GBR | 28: 22.94 SB |
8. | Charlie Spedding | GBR | 28: 25.91 SB |
Időpont: szeptember 6
maraton
hely | sportoló | ország | Idő (h) |
---|---|---|---|
1 | Gerard Nijboer | NED | 2:15:16 SB |
2 | Armand Parmentier | BEL | 2:15:51 SB |
3. | Karel Lismont | BEL | 2:16:04 SB |
4. | Pertti Tiainen | USZONY | 2:16:27 SB |
5 | Jukka Toivola | USZONY | 2:17:31 SB |
6. | Waldemar Cierpinski | NDK | 2:17:50 SB |
7 | Ryszard Marczak | PÓLUS | 2:17:53 |
8. | Ciampaolo Messina | ITA | 2:18:20 |
Időpont: szeptember 12
110 m gátfutás
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Munkelt | NDK | 13.41 SB |
2 | Andrej Prokofjev | URS | 13.44 SB |
3. | Arto Bryggare | USZONY | 13.60 |
4. | Wilbert Greaves | GBR | 13,67 |
5 | Alexander Putschkov | URS | 13,79 |
6. | Romuald Giegiel | PÓLUS | 13.82 |
7 | Karl-Werner Dönges | NSZK | 13,83 |
8. | Holger Pohland | NDK | 13,89 |
Döntő: szeptember 11
Szél: −0,9 m / s
400 m gát
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Harald Schmid | NSZK | 47,48 ER |
2 | Alexander Yatsevich | URS | 48,60 PB |
3. | Uwe Ackermann | NDK | 48,64 |
4. | Wassyl Archypenko | URS | 48,68 SB |
5 | Ryszard Szparak | PÓLUS | 49,41 SB |
6. | Alexander Charlow | URS | 49,56 SB |
7 | Sven Nylander | SWE | 49,64 |
8. | Toma Tomow | BUL | 50.10 SBe |
Döntő: szeptember 8
3000 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Patriz Ilg | NSZK | 8: 18.52 |
2 | Bogusław Mamiński | PÓLUS | 8: 19.22 |
3. | Domingo Ramón | ESP | 8: 20.48 SB |
4. | Hagen Melzer | NDK | 8: 21.33 SB |
5 | Wolfgang Konrad | AUT | 8: 21.95 |
6. | Ilkka Äyräväinen | USZONY | 8: 24,19 |
7 | Mariano Scartezzini | ITA | 8: 24.68 |
8. | Tommy Ekblom | USZONY | 8: 27.15 SB |
Döntő: szeptember 10
4 × 100 m váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Szovjetunió |
Szergej Sokolow Alexander Aksinin Andrei Prokofiev Nikolai Sidorow |
38,60 SB |
2 | NDK |
Detlef Kübeck Olaf Prenzler Thomas Munkelt Frank Emmelmann |
38,71 |
3. | BR Németország |
Christian Zirkelbach Christian Haas Peter Klein Erwin Skamrahl |
38,71 BR |
4. | Olaszország |
Pierfrancesco Pavoni Giovanni Bongiorni Luciano Caravani Carlo Simionato |
38,96 SB |
5 | Lengyelország |
Arkadiusz Janiak Zenon Licznerski Krzysztof Zwoliński Marian Woronin |
39.00 SB |
6. | Magyarország |
Tatár István Nagy István László László Babaly Kovács Attila |
39.01 SB |
7 | Franciaország |
Antoine Richard Patrick Barré Bernard Petitbois Herman Lomba |
39,22 SB |
8. | Bulgária |
Ivajlo Karanyotov Nikolai Markow Petar Petrow Ivan Tuparow |
39.39 SB |
Döntő: szeptember 11
4 × 400 m váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Erwin Skamrahl Harald Schmid Thomas Giessing ( végső ) Hartmut Weber is az élen: Edgar Nakladal |
3: 00.51 CR |
2 | Nagy-Britannia |
David Jenkins Garry Cook Todd Bennett Philip Brown |
3: 00.67 SB |
3. | Szovjetunió |
Alexander Troschtschilo Pawel Roschtschin Pawel Konovalov Viktor Markin ( döntő ) az előfutamban szintén: Vladimir Pronin |
3: 00.79 SB |
4. | Lengyelország |
Ryszard Wichrowski Ryszard Szparak Andrzej Stepien Ryszard Podlas |
3: 02,77 SB |
5 | Csehszlovákia |
Miroslav Zahorak Frantisek Brecka Dusan Malovec Stanislav Sajdok |
3: 02,82 SB |
6. | Olaszország |
Pietro Mennea Gianni Tozzi Roberto Ribaud Mauro Zuliani |
3: 03.21 SB |
7 | Franciaország |
Paul Bourdin Aldo Canti Didier Dubois Pascal Barré |
3: 04,73 SB |
8. | Svédország |
Sven Nylander Erik Josjö Per-Ola Olsson Staffan Blomstrand |
3: 06,91 |
Döntő: szeptember 11
20 km gyaloglás
hely | sportoló | ország | Idő (h) |
---|---|---|---|
1 | José Marín | ESP | 1:23:43 SB |
2 | Jozef Pribilinec | TCH | 1:25:55 SB |
3. | Pavol Blažek | TCH | 1:26:13 SB |
4. | Gérard Lelièvre | FRA | 1:26:30 PB |
5 | Alessandro Pezzatini | ITA | 1:26:39 SB |
6. | Carlo Matioli | ITA | 1:26:56 SB |
7 | Nyikolaj Matvejev | URS | 1:27:57 PB |
8. | Reima szalonok | USZONY | 1:28:04 SB |
Időpont: szeptember 7
50 km gyaloglás
hely | sportoló | ország | Idő (h) |
---|---|---|---|
1 | Reima szalonok | USZONY | 3:55:29 |
2 | José Marín | ESP | 3:59:18 |
3. | Bo Gustafsson | SWE | 4:01:21 SB |
4. | Hartwig Gauder | NDK | 4:04:51 |
5 | Boguslaw Duda | PÓLUS | 4:07:20 PB |
6. | Jorge Llopart | ESP | 4:08:28 |
7 | Valeri Suntsow | URS | 4:12:51 |
8. | Stig-Olaf Elofsson | SWE | 4:22:44 SB |
Időpont: szeptember 10
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Mögenburg | NSZK | 2,30 CRe |
2 | Janusz Trzepizur | PÓLUS | 2.27 |
3. | Gerd Nagel | NSZK | 2.24 SBe |
4. | André Schneider | NSZK | 2,24 SB |
5 | Valery Sereda | URS | 2.21 SBe |
6. | Vladimir Granenkov | URS | 2.21 SBe |
7 | Roland Dalhauser | SUI | 2.21 SBe |
8. | Franck Bonnet | FRA | 2.18 |
Döntő: szeptember 11
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Alexander Krupski | URS | 5,60 CR |
2 | Vlagyimir Poljakov | URS | 5,60 CR |
3. | Atanas Tarew | BUL | 5,60 CR |
4. | Miro Zalar | SWE | 5,55 SB |
5 | Alexander Chernyaev | URS | 5.50 |
Thierry Vigneron | FRA | 5.50 | |
7 | František Jansa | TCH | 5,50 SB |
Günther Lohre | NSZK | 5.50 |
Döntő: szeptember 9
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Lutz Dombrowski | NDK | 8.41 |
2 | Antonio Corgos | ESP | 8.19 SB |
3. | Jan Leitner | TCH | 8.08 |
4. | Zdenek Mazur | TCH | 8.08 PBe |
5 | Nenad Stekic | YUG | 7,93 SB |
6. | Giovanni Evangelisti | ITA | 7,89 SB |
7 | Atanas Chochev | BUL | 7,89 |
8. | Atanas Atanasov | BUL | 7.82 |
Döntő: szeptember 9
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Keith Connor | GBR | 17.29 |
2 | Vaszilij Grishchenkov | URS | 17.15 |
3. | Bakosi Béla | HUN | 17.04 SB |
4. | Gennagyij Valyukevich | URS | 16,95 |
5 | Alexander Beskrownij | URS | 16.81 |
6. | Bedros Bedrosian | RÓMA | 16.46 SB |
7 | Markku Rokala | USZONY | 16.32 |
8. | Roberto Mazzucato | ITA | 16.13 SB |
Döntő: szeptember 10
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Udo Beyer | NDK | 21.50 CR |
2 | Jānis Bojārs | URS | 20.81 |
3. | Remigius Machura | TCH | 20,59 |
4. | Vladimir Milic | YUG | 20,52 |
5 | Mátyás Schmidt | NDK | 20.51 SB |
6. | Peter Block | NDK | 20,49 |
7 | Vladimir Kisselev | URS | 20.40 SB |
8. | Szergej Gavryushin | URS | 20.15 SB |
Döntő: szeptember 9
Diszkoszvetés
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Bugár Imrich | TCH | 66,64 |
2 | Ihor Duhinez | URS | 65,60 |
3. | Wolfgang Warnemünde | NDK | 64.20 SB |
4. | Armin Lemme | NDK | 63,94 |
5 | Georgi Kolnootschenko | URS | 63,82 |
6. | Gejza Valent | TCH | 61,98 |
7 | Ion Zamfirache | RÓMA | 61,66 SB |
8. | Iosif Naghy | RÓMA | 60,56 |
Döntő: szeptember 11
Kalapácsvetés
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Yury Sjedych | URS | 81,66 CR |
2 | Igor Nikulin | URS | 79,44 |
3. | Szergej Litvinov | URS | 78,66 |
4. | Ireneusz Golda | PÓLUS | 76,58 |
5 | Harri Huhtala | USZONY | 76.12 SB |
6. | Detlef Gerstenberg | NDK | 75,32 SB |
7 | Roland Steuk | NDK | 74,76 SB |
8. | Klaus Ploghaus | NSZK | 74,52 |
Döntő: szeptember 10
Gerelyhajítás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Uwe Gúny | NDK | 91,34 SB |
2 | Heino Puuste | URS | 89,56 |
3. | Detlef Michel | NDK | 89,32 |
4. | Dainis Kūla | URS | 87,84 |
5 | Arto Härkönen | USZONY | 86,76 SB |
6. | Alexander Makarov | URS | 86,08 SB |
7 | Antero Toivonen | USZONY | 84.34 SB |
8. | Agostino Ghesini | ITA | 81,10 SB |
Döntő: szeptember 7
Tízpróba
hely | sportoló | ország | P - hivatalos érték. | P - 85 érték. |
---|---|---|---|---|
1 | Daley Thompson | GBR | 8774 WR | 8743 |
2 | Jürgen Hingsen | NSZK | 8530 | 8517 |
3. | Siegfried Stark | NDK | 8472 SB | 8433 |
4. | Steffen Grummt | NDK | 8214 | 8217 |
5 | Georg Werthner | AUT | 8165 | 8171 |
6. | Grigorij Degtyarov | URS | 8134 | 8160 |
7 | Valeriu Caceanov | URS | 8073 | 8116 |
8. | Christian Gugler | SUI | 8046 PB | 8035 |
Időpont: 7/8 szeptember
A pontozás az 1964 -es ponttáblázat alapján történt.
Az előadások tájékozódásához és osztályozásához összehasonlításképpen az 1985 -ben elért pontszámokat is a jelenlegi minősítési rendszer szerint soroljuk fel. Ezt követően nem lett volna halasztás ezen az Európa -bajnokságon. Ezek az összehasonlítások azonban csak tájékoztató jellegűek, mivel a korabeli különböző normákat kell alapul venni. A későbbi Európa -bajnokságokon a ma érvényes értékelést használták.
Eredmények nők
100 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Marlies Goehr | NDK | 11,01 CR |
2 | Bärbel Wöckel | NDK | 11.20 |
3. | Rose-Aimée Bacoul | FRA | 11.29 |
4. | Anelija Nunewa | BUL | 11.30 |
5 | Gesine Walther | NDK | 11.38 |
6. | Laurence Bily | FRA | 11.47 |
7 | Nadezhda Georgieva | BUL | 11.68 |
8. | Wendy Hoyte | GBR | 12.35 |
Döntő: szeptember 7
Szél: −0,5 m / s
200 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Bärbel Wöckel | NDK | 22.04 CR |
2 | Kathy Smallwood | GBR | 22.13 NU23R |
3. | Sabine Rieger | NDK | 22.51 |
4. | Gesine Walther | NDK | 22,60 |
5 | Beverley Callender | GBR | 22,91 SB |
6. | Anelija Nunewa | BUL | 22,93 SB |
7 | Liliane Gaschet | FRA | 22,97 SB |
8. | Marie-Christine Cazier | FRA | 23.08 |
Döntő: szeptember 9
Szél: +0,9 m / s
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Marita Koch | NDK | 48,16 WR |
2 | Jarmila Kratochvílová | TCH | 48,85 SB |
3. | Taťána Kocembová | TCH | 50,55 |
4. | Sabine Busch | NDK | 50,57 SB |
5 | Irina Baskakova | URS | 50,58 SB |
6. | Dagmar Rübsam | NDK | 50,76 |
7 | Gaby Bussmann | NSZK | 50,93 |
8. | Forgács Judit | HUN | 52,49 |
Döntő: szeptember 8
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Olga Mineeva | URS | 1: 55,41 CR |
2 | Ljudmila Vesselkowa | URS | 1: 55,96 PB |
3. | Margrit Klinger | NSZK | 1: 57,22 BR |
4. | Jolanta Januchta | PÓLUS | 1: 57,92 SB |
5 | Hildegard Ullrich | NDK | 1: 58,19 SB |
6. | Doina Melinte | RÓMA | 1: 59,69 |
7 | Nikolina Shtereva | BUL | 2: 01.77 |
8. | Wanda Stefanska | PÓLUS | 2: 03,05 |
Döntő: szeptember 8
1500 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Olga Dwirna | URS | 3: 57.80 CR |
2 | Samira Saizewa | URS | 3: 58,82 |
3. | Gabriella Dorio | ITA | 3: 59,02 |
4. | Maricica Puică | RÓMA | 3: 59,31 |
5 | Ulrike Bruns | NDK | 4: 00,78 SB |
6. | Tamara Sorokina | URS | 4: 01.22 |
7 | Vessela Jazinska | BUL | 4: 06,98 SB |
8. | Elly van Hulst | NED | 4: 07,76 SB |
Döntő: szeptember 11
3000 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Ulmasowa | URS | 8: 30,28 CR |
2 | Maricica Puică | RÓMA | 8: 33,33 |
3. | Elena Sipatova | URS | 8: 34.06 SB |
4. | Tetiana Posdnyakova | URS | 8: 38.98 |
5 | Birgit Friedmann | NSZK | 8: 43,65 BR |
6. | Margherita Gargano | ITA | 8: 48,73 |
7 | Brigitte Kraus | NSZK | 8: 51.60 |
8. | Ingrid Kristiansen | SEM | 8: 51.79 SB |
Időpont: szeptember 9
maraton
hely | Sportoló | ország | Idő (h) |
---|---|---|---|
1 | Rózsaszín mota | POR | 2:36:04 CR |
2 | Fogli Laura | ITA | 2:36:29 SB |
3. | Ingrid Kristiansen | SEM | 2:36:39 SB |
4. | Alba Milana | ITA | 2:38:55 SB |
5 | Carla Beurskens | NED | 2:39:23 SB |
6. | Szabó Karolina | HUN | 2:40:51 SB |
7 | Midde Hamrin | SWE | 2:42:14 SB |
8. | Szója Ivanova | URS | 2:42:43 SB |
Időpont: szeptember 12
100 m gát
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Lucyna Kałek | PÓLUS | 12.45 CRe |
2 | Jordanka Donkova | BUL | 12.54 |
3. | Kerstin fiú | NDK | 12.54 PB |
4. | Bettine Gärtz | NDK | 12.55 SB |
5 | Mária Mercsuk | URS | 12,85 |
6. | Vera Komissova | URS | 12,92 SB |
7 | Tatiana Anissimova | URS | 13.06 |
8. | Ginka Sagortschewa | BUL | 13.14 |
Döntő: szeptember 9
Szél: +0,4 m / s
400 m gát
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Ann-Louise Skoglund | SWE | 54,58 CR |
2 | Petra Pfaff | NDK | 54,90 SB |
3. | Chantal Rega | FRA | 54,94 PB |
4. | Anna Kastetskaya | URS | 55,09 SB |
5 | Jelena Filipischina | URS | 55,09 SB |
6. | Birgit Uibel | NDK | 55,70 SB |
7 | Jekatyerina Fessenko | URS | 55,86 SB |
8. | Genowefa Błaszak | PÓLUS | 56,89 |
Döntő: szeptember 10
4 × 100 m váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | NDK |
Gesine Walther Bärbel Wöckel Sabine Rieger Marlies Göhr |
42,19 CR |
2 | Nagy-Britannia |
Wendy Hoyte Kathy Smallwood Beverley Callender Shirley Thomas |
42,66 SB |
3. | Franciaország |
Laurence Bily Marie-Christine Cazier Rose-Aimée Bacoul Liliane Gaschet |
42,68 SB |
4. | Bulgária |
Anelija Nunewa Nadeschda Georgiewa Jordanka Donkowa Sofka Popowa |
43,10 SB |
5 | Szovjetunió |
Tatiana Anissimowa Irina Olchownikowa Jelena Keltschewskaja Lyudmila Kondratjewa |
43,39 SB |
6. | Olaszország |
Daniela Ferrian Carla Mercurio Marisa Masullo Erica Rossi |
43,99 SB |
DNF | Csehszlovákia |
Stepánka Sokolová Radoslava Soborova Taťána Kocembová Jarmila Kratochvílová |
Döntő: szeptember 11
Már csak hét szezon volt a rajtnál, a csehszlovák csapat a második váltásnál elvesztette a stafétát.
4 × 400 m váltó
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | NDK |
Kirsten Siemon Sabine Busch Dagmar Rübsam Marita Koch |
3: 19.05 WR |
2 | Csehszlovákia |
Věra Tylová Milena Matějkovičová Taťána Kocembová Jarmila Kratochvílová |
3: 22.17 SB |
3. | Szovjetunió |
Jelena Didilenko Irina Olchownikowa Olga Minejewa Irina Baskakowa |
3: 22.79 SB |
4. | BR Németország |
Ute Finger Heike Schmidt Christiane Brinkmann Gaby Bußmann |
3: 25.71 BRe |
5 | Nagy-Britannia |
Kathy Smallwood Linsey Macdonald Gladys Taylor Joslyn Hoyte |
3: 25.82 SB |
6. | Románia |
Ibolya Korodi Cristieana Cojocaru Elen Tarita Daniela Matei |
3: 29,26 SB |
7 | Lengyelország |
Elzbieta Kapusta Grazyna Oliszewska Jolanta Januchta Genowefa Blaszak |
3: 29.82 SB |
8. | Svédország |
Charlotte Holmström Ann-Louise Skoglund Eva-Maria Eriksson Susanna Bergman |
3: 35.83 SB |
Döntő: szeptember 11
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Ulrike Meyfarth | NSZK | 2.02 WR |
2 | Tamara Bykova | URS | 1.97 |
3. | Sara Simeoni | ITA | 1.97 |
4. | Gaby Meier | SUI | 1.94 PB |
5 | Jutta Kirst | NDK | 1.94 |
6. | Ljudmila Zhecheva | BUL | 1.91 PB |
Andrea Bienias | NDK | 1.91 SB | |
8. | Sterk Katalin | HUN | 1.91 SB |
Döntő: szeptember 8
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Vali Ionescu | RÓMA | 6,79 |
2 | Anișoara Cușmir | RÓMA | 6,73 |
3. | Elena Ivanova | URS | 6,73 PB |
4. | Heike Daute | NDK | 6,71 |
5 | Anna Włodarczyk | PÓLUS | 6,69 SB |
6. | Sabine Everts | NSZK | 6.65 |
7 | Christine Schima | NDK | 6,64 SB |
8. | Karin Antretter | NSZK | 6.55 PB |
Döntő: szeptember 7
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Slupianek Ilona | NDK | 21,59 CR |
2 | Helena Fibingerová | TCH | 20,94 |
3. | Nunu Abashydze | URS | 20,82 |
4. | Elena Stoyanova | BUL | 20.35 SB |
5 | Vershinia Veselinova | BUL | 20.23 |
6. | Helma Knorscheidt | NDK | 20.21 |
7 | Liana Schmuhl | NDK | 20.09 |
8. | Mihaela Loghin | RÓMA | 18,91 SB |
Döntő: szeptember 6
Diszkoszvetés
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Cvetanka Christova | BUL | 68.34 |
2 | Mária Petkova | BUL | 67,94 |
3. | Galina Savinkova | URS | 67,82 |
4. | Gisela Beyer | NDK | 66,78 |
5 | Silvia Madetzki | NDK | 66,64 |
6. | Galina Murašova | URS | 65,30 |
7 | Florența Crăciunescu | RÓMA | 64.00 |
8. | Irina Meszynski | NDK | 63,78 |
Döntő: szeptember 8
Gerelyhajítás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Anna Verouli | GRE | 70,02 CR |
2 | Antje Kempe | NDK | 67,94 |
3. | Szófia Sakorafa | GRE | 67,04 |
4. | Tiina Lillak | USZONY | 66.26 |
5 | Ute Richter | NDK | 65,88 |
6. | Éva Helmschmidt | NSZK | 65,82 SB |
7 | Petra Felke | NDK | 65,56 SB |
8. | Fatima Whitbread | GBR | 65.10 |
Döntő: szeptember 9
Heptathlon
hely | Sportoló | ország | P - hivatalos érték. | P - 85 érték. |
---|---|---|---|---|
1 | Ramona Neubert | NDK | 6622 CR | 6664 |
2 | Sabine Möbius | NDK | 6594 SB | 6629 |
3. | Sabine Everts | NSZK | 6418 | 6445 |
4. | Anke apa | NDK | 6390 SB | 6371 |
5 | Natalia Schubenkova | URS | 6361 | 6323 |
6. | Valentina Dimitrova | BUL | 6324 SB | 6313 |
7 | Judy Livermore | GBR | 6287 SB | 6259 |
8. | Ljudmila Koljadina | URS | 6101 PB | 6057 |
9/10 szeptember
A pontozás az 1980 és 1984 között érvényes ponttáblázat alapján történt.
Az előadások tájékozódásához és osztályozásához összehasonlításképpen az 1985 -ben elért pontszámokat is a jelenlegi minősítési rendszer szerint soroljuk fel. Utána váltás történt volna ezen az Európa -bajnokságon: a tizenegy és a tizenkettőt kellett volna felcserélni.
Ezek az összehasonlítások azonban csak tájékoztató jellegűek, mivel a korabeli különböző normákat kell alapul venni. A későbbi Európa -bajnokságokon a ma érvényes értékelést használták.
web Linkek
- Atlétikai Európa -bajnokság - Athén 1982 az european-athletics.org oldalról, megtekintve 2017. június 25 -én
- Track and Field Statistics, EM 1982 on trackfield.brinkster.net, hozzáférés: 2017. június 25
- 13. atlétikai Európa -bajnokság 1982, Athén, Görögország az ifosta.de oldalról, hozzáférés 2017. június 25 -én
- Az összes atlétikai Európa -bajnokság - 1982 - eredményei a sportschau.de oldalon, megtekinthető 2017. június 25 -én
- Harald Schmid . Kortárs történelem Hessenben. In: Landesgeschichtliches Informationssystem Hessen (LAGIS).
- Damped Joy , Spiegel Online, Der Spiegel 38/1982, 1982. szeptember 20., spiegel.de, hozzáférés: 2017. június 25.
- Tehetséges versenyző. Patriz Ilg , a runnersworld.de oldalról, 2017. június 25 -én
Egyedi utalások és legendák
- ↑ Dopping: Steril und impotent cikk 1987. november 30 -án a spiegel.de oldalon, hozzáférés 2017. június 25 -én