Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság 1970
1. Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság | |
---|---|
A Wiener Stadthalle D csarnoka (2008) | |
város | Bécs , Ausztria |
Stadion | Wiener Stadthalle |
Nyítás | 1970. március 14 |
Utolsó nap | 1970. március 15 |
Idővonal | |
Fedett Európa-bajnokság 1971 → |
Az I. fedett atlétikai Európa-bajnokságra 1970. március 14-én és 15-én került sor Bécsben ( Ausztria ). A helyszín a városháza volt .
Férfiak
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Valerij Borsov | URS | 6.6 |
2 | Zenon Nowosz | PÓLUS | 6.7 |
3 | Jarkko Tapola | USZONY | 6.7 |
4 | Alain Sarteur | FRA | 6.7 |
5. | Juan Carlos Jones | ESP | 6.7 |
6. | Philippe Guillet | FRA | 6.8 |
Döntő március 14-én
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Alexandr Bratchikov | URS | 46.8 |
2 | Andrzej Badeński | PÓLUS | 46.9 |
3 | Jurij Sorin | URS | 48.4 |
Jan Balachowski | PÓLUS | DNF |
Döntő március 15-én
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Jevgenyij Aršanov | URS | 1: 51.0 |
2 | Juan Borraz | ESP | 1: 51,9 |
3 | Jože Međimurec | YUG | 1: 51,9 |
4 | Franz-Josef Kemper | NSZK | 1: 51,9 |
5. | Andrzej Kupczyk | PÓLUS | 1: 52.0 |
6. | Colin Campbell | GBR | 1: 52.0 |
7. | Noel Carroll | IRL | 1: 52.1 |
8. | Szergej Krjucok | URS | 1: 54.0 |
Döntő március 15-én
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Henryk Szordykowski | PÓLUS | 3: 48.8 |
2 | Frank Murphy | IRL | 3: 49.0 |
3 | Volodimir Pantelej | URS | 3: 49.8 |
4 | Pierre Toussaint | FRA | 3: 50.2 |
5. | Ulf Högberg | SWE | 3: 50.7 |
6. | Jerzy Maluśki | PÓLUS | 3: 53.7 |
7. | Edgard Salvé | BEL | 3: 54,5 |
8. | Knut Brustad | SEM | 4: 00.7 |
Döntő március 15-én
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Ricky Wilde | GBR | 7: 46.85 |
2 | Harald Norpoth | NSZK | 7: 49.50 |
3 | Javier Álvarez | ESP | 7: 52.45 |
4 | Nyikolaj Szviridov | URS | 7: 54,6 |
5. | Werner Girke | NSZK | 7: 56.0 |
6. | Emiel Puttemans | BEL | 7: 57.0 |
7. | Jørn Lauenborg | A | 7: 58.2 |
8. | Kazimierz Maranda | PÓLUS | 8: 07.2 |
Döntő március 15-én
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Günther Nickel | NSZK | 7.8 |
2 | Frank Siebeck | NDK | 7.8 |
3 | Guy Drut | FRA | 7.8 |
4 | Werner Trzmiel | NSZK | 7.9 |
5. | Raimund Bethge | NDK | 7.9 |
6. | Alexandr Demus | URS | 8.0 |
Döntő március 15-én
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Valentin Gavrilov | URS | 2.20 |
2 | Gerd Dührkop | NDK | 2.17 |
3 | Şerban Ioan | ROU | 2.17 |
4 | Szergej Mospanov | URS | 2.14 |
5. | Luis María Garriga | ESP | 2.14 |
6. | Valerij Szkvorcov | URS | 2.14 |
7. | Wojciech Gołębiowski | PÓLUS | 2.11 |
8. | Thomas Zacharias | NSZK | 2.11 |
Döntő március 15-én
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | François Tracanelli | FRA | 5.30 |
2 | Kjell Isaksson | SWE | 5.25 |
3 | Wolfgang Nordwig | NDK | 5.20 |
4 | Christos Papanikolaou | GRE | 5.00 |
5. | Heinfried Engel | NSZK | 5.00 |
6. | Hennadij Blesnizow | URS | 5.00 |
7. | Mike Bull | GBR | 5.00 |
8. | Tadeusz Olszewski | PÓLUS | 4.90 |
Döntő március 15-én
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Tõnu Lepik | URS | 8.05 |
2 | Klaus Sör | NDK | 7.99 |
3 | Rafael Blanquer | ESP | 7.92 |
4 | Hermann Latzel | NSZK | 7.91 |
5. | Igor Ter-Owanesjan | URS | 7.89 |
6. | Kalocsai Henrik | HUN | 7.73 |
7. | Vasile Sarucan | ROU | 7.69 |
8. | Leonid Barkowskyj | URS | 7.68 |
Döntő március 15-én
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Szanejev | URS | 16.95 |
2 | Jörg Drehel | NDK | 16.74 |
3 | Șerban Ciochină | ROU | 16.47 |
4 | Michael Sauer | NSZK | 16.39 |
5. | Cziffra Zoltán | HUN | 16.35 |
6. | Carol Corbu | ROU | 16.35 |
7. | Giuseppe pogány | ITA | 16.12 |
8. | Serge Firca | FRA | 16.01 |
Döntő március 15-én
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Briesenick | NDK | 20.22 |
2 | Heinz-Joachim Rothenburg | NDK | 19.70 |
3 | Pierre Colnard | FRA | 18.96 |
4 | Yves Brouzet | FRA | 18.87 |
5. | Eduard Gushchin | URS | 18.39 |
6. | Thord Carlsson | SWE | 18.33 |
7. | Ivan Ivančić | YUG | 18.15 |
8. | Arnjolt Beer | FRA | 18.03 |
Döntő március 15-én
4 x 400 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Jevgenyij Boriszenko Jurij Szorin Borisz Szavcsuk, Alekszandr Bracsikov |
3: 05.9 |
2 | Lengyelország |
Jan Werner Stanisław Grędziński Jan Balachowski Andrzej Badeński |
3: 07.5 |
3 | BR Németország |
Dieter Huebner Karl-Hermann Tofaute Ulrich Strohhäcker Helmar Müller |
3: 10.7 |
4 | Ausztria |
Ekkehard Kolodziejczak keresztény művész, Robert Kropiunik Alfred Wolf |
3: 21.6 |
Döntő március 14-én
2800 méteres váltó (2 + 3 + 4 + 5 kör)
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Alexandr Konnikow Sergei Kryuchok Vladimir Kolesnikow Ivan Ivanov |
6: 18.0 |
2 | Lengyelország |
Edmund Borowski Stanisław Waśkiewicz Kazimierz Wardak Eryk Żelazny |
6: 18.8 |
3 | BR Németország |
Horst Haßlinger Lothar Hirsch Manfred Henne Ingo Sensburg |
6: 19.6 |
4 | Franciaország |
Christian Nicolau Gilles Bertould Guy Taillard Gérard Colin |
6: 20.2 |
Döntő március 15-én
Nők
60 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Renate Meissner | NDK | 7.4 |
2 | Sylviane Telliez | FRA | 7.5 |
3 | Wilma van den Berg | NED | 7.5 |
4 | Nadezhda Besfamilnaja | URS | 7.6 |
5. | Mirosława Sarna | PÓLUS | 7.6 |
6. | Annegret Irrgang | NSZK | 7.6 |
Döntő március 15-én
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Marilyn Neufville | GBR | 53.0 |
2 | Christel Frese | NSZK | 53.1 |
3 | Colette Besson | FRA | 53.6 |
4 | Karin Lundgren | SWE | 53.8 |
Döntő március 14-én
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Maria Sykora | AUT | 2: 07.0 |
2 | Lyudmila Bragina | URS | 2: 07.5 |
3 | Zofia Kołakowska | PÓLUS | 2: 07.6 |
4 | Ilya Keizer | NED | 2: 07.7 |
5. | Ljudmila Szafronova | URS | 2: 07,9 |
6. | Svetla Slateva | BUL | 2: 08.6 |
7. | Coro Fuentes | ESP | 2: 09.0 |
8. | Hildegard Janze | NSZK | 2: 09.5 |
Döntő március 15-én
60 m akadály
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | NDK | 8.2 |
2 | Lija Chitrina | URS | 8.2 |
3 | Teresa Sukniewicz | PÓLUS | 8.5 |
4 | Teresa Nowak | PÓLUS | 8.5 |
5. | Mieke Sterk | NED | 8.6 |
6. | Ivanka Koschnitscharska | BUL | 8.8 |
Döntő március 15-én
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Gusenbauer Ilona | AUT | 1.88 |
2 | Cornelia Popescu | ROU | 1.82 |
3 | Rita Schmidt | NDK | 1.82 |
4 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.82 |
5. | Snežana Hrepevnik | YUG | 1.76 |
6. | Danuta Berezowska | PÓLUS | 1.76 |
7. | Komka Magdolna | HUN | 1.73 |
8. | Nina Brynzewa | URS | 1.73 |
Döntő március 15-én
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.56 |
2 | Heide Rosendahl | NSZK | 6.55 |
3 | Mirosława Sarna | PÓLUS | 6.54 |
4 | Burghild Wieczorek | NDK | 6.53 |
5. | Tatiana Bychkova | URS | 6.38 |
6. | Metaantennák | SUI | 6.36 |
7. | Mária Devinská | TCH | 6.36 |
8. | Ann Wilson | GBR | 6.33 |
Döntő március 14-én
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadezhda Tschischowa | URS | 18.60 |
2 | Hannelore Friedel | NDK | 18.39 |
3 | Marita Lange | NDK | 18.09 |
4 | Irina Szolonzova | URS | 17.99 |
5. | Ivanka Christowa | BUL | 17.58 |
6. | Antonina Ivanova | URS | 17.54 |
7. | Marlene Fuchs | NSZK | 16.71 |
8. | Mary Peters | GBR | 15.70 |
Döntő március 15-én
4 x 200 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | szovjet Únió |
Nadeschda Besfamilnaja Vera Popkowa Galina Bucharina Lyudmila Samotjossowa |
1: 35.7 |
2 | BR Németország |
Elfgard Schittenhelm Annelie Wilden Marianne Bollig Annegret Kroniger |
1: 37.6 |
3 | Ausztria |
Maria Sykora Brigitte Ortner Christa Kepplinger Hanni Burger |
1: 40.8 |
Döntő március 14-én
2000 méteres váltó (1 + 2 + 3 + 4 kör)
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Franciaország |
Sylviane Telliez Mireille Testanière Colette Besson Nicole Duclos |
4: 58.4 |
2 | BR Németország |
Elfgard Schittenhelm Heidi Gerhard Christa Merten Jutta von Haase |
5: 01.1 |
3 | szovjet Únió |
Lyudmila Golomasowa Olga Klein Nadeschda Kolesnikowa Svetlana Moschtschenok |
5: 02.2 |
4 | Ausztria |
Brigitte Ortner Maria Sykora Sissy Brandnegger Monika Bouchal |
5: 20.8 |
Döntő március 15-én
web Linkek
- Beltéri Európa-bajnokság - Eredményadatbázis az Európai Atlétikai Szövetség honlapján
- Eredmények Maik Richter honlapján
- Eredmények Todor Krastev honlapján