Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság 1973
4. Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság | |
---|---|
Az Ahoy Aréna 2007 | |
város | Rotterdam , Hollandia |
Stadion | Ahoy |
Nyítás | 1973. március 10 |
Utolsó nap | 1973. március 11 |
Idővonal | |
← Fedett Európa-bajnokság 1972 | Fedett Európa-bajnokság 1974 → |
A 4. fedett atlétikai Európa-bajnokságra 1973. március 10-én és 11-én került sor Rotterdamban ( Hollandia ). A helyszín az Ahoy volt .
Férfiak
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Zenon Nowosz | PÓLUS | 6.64 |
2 | Manfred Kokot | NDK | 6.66 |
3 | Raimo Vilén | USZONY | 6.71 |
4 | Brian Green | GBR | 6.74 |
5. | Samuel Monsels | NED | 6.81 |
6. | Vincenzo Guerini | ITA | 6.84 |
Döntő március 10-én
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Luciano Sušanj | YUG | 46.38 |
2 | Benno megáll | NDK | 47.31 |
3 | Dariusz Podobas | PÓLUS | 47.40 |
4 | Gert Pollakowski | NDK | 48.28 |
Döntő március 11-én
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Francis Gonzalez | FRA | 1: 49.17 |
2 | Gerhard Stolle | NDK | 1: 49,32 |
3 | Jozef Plachý | TCH | 1: 49.50 |
4 | Hans-Henning Ohlert | NDK | 1: 49,62 |
5. | Jože Međimurec | YUG | 1: 49,65 |
6. | Antonio Fernández | ESP | 1: 50,79 |
Döntő március 11-én
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Henryk Szordykowski | PÓLUS | 3: 43.01 |
2 | Herman Mignon | BEL | 3: 43.16 |
3 | Klaus-Peter Justus | NDK | 3: 43,36 |
4 | Jürgen Hemmerling | NDK | 3: 43.59 |
5. | Mihail Ulimov | URS | 3: 44,33 |
6. | Haico Scharn | NED | 3: 44,45 |
7. | Bram Wassenaar | NED | 3: 44,98 |
8. | Włodzimierz Staszak | PÓLUS | 3: 45.75 |
Döntő március 11-én
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Emiel Puttemans | BEL | 7: 44,51 |
2 | Willy Polleunis | BEL | 7: 51,86 |
3 | Pekka Päivärinta | USZONY | 7: 52,97 |
4 | Egbert Nijstadt | NED | 7: 54,60 |
5. | Gert Eisenberg | NDK | 7: 55.09 |
6. | Vladimir Satonsky | URS | 7: 55.12 |
7. | Hartmut Bräuer | NSZK | 8: 02.20 |
8. | Bronislaw Malinowski | PÓLUS | 8: 07.08 |
Döntő március 11-én
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Frank Siebeck | NDK | 7.71 |
2 | Galant Ádám | PÓLUS | 7.76 |
3 | Thomas Munkelt | NDK | 7.81 |
4 | Mirosław Wodzyński | PÓLUS | 7.82 |
5. | Leszek Wodzyński | PÓLUS | 7.83 |
6. | Guy Drut | FRA | 9.22 |
Döntő március 11-én
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Major István | HUN | 2.20 |
2 | Jiří Palkovský | TCH | 2.20 |
3 | Vasilios Papadimitriou | GRE | 2.17 |
4 | Dozsa Csaba | ROU | 2.17 |
5. | Jan Dahlgren | SWE | 2.14 |
6. | Edgar Kirst | NDK | 2.14 |
7. | Jean Bodin | FRA | 2.14 |
8. | Hadd viscari | USZONY | 2.14 |
Döntő március 11-én
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Renato Dionisi | ITA | 5.40 |
2 | Hans-Jürgen Ziegler | NSZK | 5.35 |
3 | Jean-Michel Bellot | FRA | 5.30 |
4 | Tadeusz Olszewski | PÓLUS | 5.30 |
5. | Christos Papanikolaou | GRE | 5.25 |
6. | Patrick Abada | FRA | 5.20 |
7. | Jānis Lauris | URS | 5.20 |
8. | Silvio Fraquelli | ITA | 5.10 |
Döntő március 10-én
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Hans Baumgartner | NSZK | 7.85 |
2 | Max Klauss | NDK | 7.83 |
3 | Grzegorz Cybulski | PÓLUS | 7.81 |
4 | Jaroslav Brož | TCH | 7.69 |
5. | Phil Scott | GBR | 7.48 |
6. | Rafael Blanquer | ESP | 7.46 |
7. | Teipel Norbert | NSZK | 7.33 |
8. | Milan Spasojevic | YUG | 7.27 |
Döntő március 10-én
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Carol Corbu | ROU | 16.80 |
2 | Michał Joachimowski | PÓLUS | 16.75 |
3 | Mihail Bariban | URS | 16.38 |
4 | André Rota | FRA | 16.21 |
5. | Kristen Fløgstad | SEM | 16.14 |
6. | Mikalaj Dudkin | URS | 16.09 |
7. | Richard Kick | NSZK | 16.01 |
8. | Bernard Lamitié | FRA | 15.96 |
Döntő március 10-én
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Jaroslav Brabec | TCH | 20.29 |
2 | Gerd Lochmann | NDK | 20.12 |
3 | Jaromír Vlk | TCH | 19.68 |
4 | Rimantas Plungė | URS | 19.48 |
5. | Ricky Bruch | SWE | 19.29 |
6. | Waltscho Stoew | BUL | 19.29 |
7. | Geoff Capes | GBR | 19.26 |
8. | Ferdinand Schladen | NSZK | 19.05 |
Döntő március 11-én
4 x 360 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Franciaország |
Lucien Sainte-Rose Patrick Salvador Francis Kerbiriou Lionel Malingre |
2: 46.00 |
2 | BR Németország |
Falko Geiger Karl Honz Ulrich Reich Hermann Koehler |
2: 46.42 |
Döntő március 10-én
4 x 720 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Reinhold Soyka Josef Schmid Thomas Wessinghage Paul-Heinz Wellmann |
6: 21.58 |
2 | Csehszlovákia |
Ivan Kováč Jozef Samborský Jozef Plachý Ján Šišovský |
6: 21.60 |
3 | Lengyelország |
Krzysztof Linkowski Lesław Zając Czesław Jursza Henryk Sapko |
6: 26.95 |
4 | Hollandia |
Wijnand Bladt Wim Braaksma Martin Moser Jan Reynders |
6: 29.99 |
Döntő március 11-én
Nők
60 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Annegret Richter | NSZK | 7.27 |
2 | Petra Kandarr | NDK | 7.29 |
3 | Sylviane Telliez | FRA | 7.32 |
4 | Irena Szewińska | PÓLUS | 7.35 |
5. | Christiane Krause | NSZK | 7.36 |
6. | Doris Bliss | NDK | 7.43 |
Döntő március 11-én
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Verona Bernard | GBR | 53.04 |
2 | Waltraud Dietsch | NDK | 53.35 |
3 | Renate Siebach | NDK | 53.49 |
4 | Christel Frese | NSZK | 53.78 |
Döntő március 11-én
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Jordanova | BUL | 2: 02.65 |
2 | Elfi rozsda | NDK | 2: 02.83 |
3 | Elżbieta Skowrońska | PÓLUS | 2: 02.90 |
4 | Svetla Slateva | BUL | 2: 03.59 |
5. | Politz Maritta | NDK | 2: 06.40 |
6. | Colette Besson | FRA | 2: 08.61 |
Döntő március 11-én
1500 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Ellen Tittel | NSZK | 4: 16.17 |
2 | Tonka Petrova | BUL | 4: 17.20 |
3 | Iris Claus | NDK | 4: 21.49 |
Döntő március 11-én
60 m akadály
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Annelie Ehrhardt | NDK | 8.02 |
2 | Valeria Bufanu | ROU | 8.16 |
3 | Teresa Nowak | PÓLUS | 8.23 |
4 | Metaantennák | SUI | 8.27 |
5. | Bruzsenyák Ilona | HUN | 8.32 |
6. | Jacqueline André | FRA | 8.48 |
Döntő március 10-én
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.92 |
2 | Rita Gildemeister | NDK | 1.86 |
3 | Milada Karbanová | TCH | 1.86 |
4 | Rosemarie Witschas | NDK | 1.86 |
5. | Mátay Andrea | HUN | 1.84 |
6. | Milena Hübnerová | TCH | 1.84 |
7. | Gusenbauer Ilona | AUT | 1.84 |
8. | Erika Rudolf | HUN | 1.82 |
Döntő március 11-én
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Diana Jorgowa | BUL | 6.45 |
2 | Jarmila Nygrýnová | TCH | 6.30 |
3 | Mirosława Sarna | PÓLUS | 6.15 |
4 | Nedjalka Angelova | BUL | 6.13 |
5. | Metaantennák | SUI | 6.08 |
6. | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.04 |
7. | Edda Schmiedel | NSZK | 5.99 |
Döntő március 10-én
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 19.08 |
2 | Ludwika Chewińska | PÓLUS | 18.29 |
3 | Antonina Ivanova | URS | 18.25 |
4 | Ivanka Christowa | BUL | 17.92 |
5. | Elena Stoyanova | BUL | 17.77 |
6. | Radostina Vassekowa | BUL | 17.28 |
7. | Raissa Taranda | URS | 16.75 |
8. | Silvério Adília | POR | 14.74 |
Döntő március 10-én
4 x 180 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Christiane Krause Annegret bíró Inge Helten Rita Wilden |
1: 24.15 |
2 | Ausztria |
Brigitte Haest Christa Kepplinger Carmen Mähr Karoline Käfer |
1: 28,33 |
Döntő március 10-én
4 x 360 méteres relé
hely | ország | Sportolók | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | BR Németország |
Dagmar Jost Erika Weinstein Annelie Wilden Gisela Ellenberger |
3: 10.85 |
2 | Franciaország |
Colette Besson Chantal Jouvhomme Chantal Leclerc Nicole Duclos |
3: 11.20 |
3 | Lengyelország |
Danuta Manowiecka Marta Skrzypińska Krystyna Kacperczyk Danuta Piecyk |
3: 11,65 |
Döntő március 11-én
web Linkek
- Beltéri Európa-bajnokság - Eredményadatbázis az Európai Atlétikai Szövetség honlapján
- Eredmények Maik Richter honlapján
- Eredmények Todor Krastev honlapján