Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság 1987
18. fedett atlétikai Európa-bajnokság | |
---|---|
város | Liévin , Franciaország |
Stadion | Stade Couvert Régional |
Nyítás | 1987. február 21 |
Utolsó nap | 1987. február 22 |
Idővonal | |
← Fedett Európa-bajnokság 1986 | Fedett Európa-bajnokság 1988 → |
A 18. Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság zajlott február 21-22, 1987-ben a Stade Couvert Régional a Liévin . Franciaország 1972 és 1981 után harmadszor adott otthont az eseménynek.
Férfiak
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Marian Voronin | PÓLUS | 6.51 |
2 | Pierfrancesco Pavoni | ITA | 6.58 |
3 | Antonio Ullo | ITA | 6.61 |
4 | František Ptáčník | TCH | 6.61 |
5. | Valentin Atanasov | BUL | 6.62 |
6. | Antoine Richard | FRA | 6.63 |
200 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Bruno Marie-Rose | FRA | 20.36 |
2 | Vlagyimir Krilov | URS | 20.53 |
3 | John Regis | GBR | 20.54 |
4 | Gilles Quenéhervé | FRA | 20.83 |
5. | Erwin Skamrahl | NSZK | 21.44 |
6. | Ronald Desruelles | BEL | 21.78 |
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Todd Bennett | GBR | 46.81 |
2 | Momchil Kharisanov | BUL | 46.89 |
3 | Paul Harmsworth | GBR | 46.92 |
4 | Arjen Visserman | NED | 46.96 |
5. | Mark Henrich | NSZK | 47.42 |
6. | Mauro Zuliani | ITA | 47,50 |
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Rob Druppers | NED | 1: 48.13 |
2 | Vladimir Graudyn | URS | 1: 49.14 |
3 | Ari Suhonen | USZONY | 1: 49.56 |
4 | Anatolij Millin | URS | 1: 50,24 |
5. | Jaap van Treijen | NED | 1: 51.03 |
6. | Tony Morrell | GBR | 1: 58.31 |
7. | Gert Kilbert | SUI | 1: 59.08 |
8. | Colomán Trabado | ESP | 2: 14.16 |
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Han Kulker | NED | 3: 44,79 |
2 | Jens-Peter Herold | NDK | 3: 45,36 |
3 | Klaus-Peter Nabein | NSZK | 3: 45.84 |
4 | Igor Lotaryov | URS | 3: 46.11 |
5. | Hervé Phélippeau | FRA | 3: 46.14 |
6. | Andrés Vera | ESP | 3: 47.89 |
7. | Luca Vandi | ITA | 3: 48.31 |
8. | Yvan Perré | FRA | 3: 48.54 |
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | José Luis González | ESP | 7: 52.28 |
2 | Dieter Baumann | NSZK | 7: 53.93 |
3 | Pascal Thiébaut | FRA | 7: 54.03 |
4 | Mark Rowland | GBR | 7: 54,64 |
5. | Mogens Guldberg | A | 7: 56.10 |
6. | Bruno Levant | FRA | 7: 56.42 |
7. | Franco Boffi | ITA | 7: 59.23 |
8. | Billy Dee | GBR | 8: 00.73 |
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Arto Bryggare | USZONY | 7.59 |
2 | Colin Jackson | GBR | 7.63 |
3 | Nigel Walker | GBR | 7.65 |
4 | Jonathan Ridgeon | GBR | 7.71 |
5. | Bakos György | HUN | 7.74 |
Jiří Hudec | TCH | DNF |
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Patrik Sjöberg | SWE | 2.38 |
2 | Carlo Thränhardt | NSZK | 2.36 |
3 | Hennadij Avdjejenko | URS | 2.36 |
4 | Ján Zvara | TCH | 2.33 |
5. | Roland Dalhauser | SUI | 2.30 |
6. | Andre Schneider-Laub | NSZK | 2.27 |
7. | Dalton Grant | GBR | 2.27 |
8. | Krzysztof Krawczyk | PÓLUS | 2.24 |
Eugene-Cristian Popescu | ROU | 2.24 |
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Thierry Vigneron | FRA | 5.85 |
2 | Salbert Ferenc | FRA | 5.85 |
3 | Marian Kolasa | PÓLUS | 5.80 |
4 | Philippe Collet | FRA | 5.75 |
5. | Radion Gataullin | URS | 5.60 |
6. | Nyikolaj Nyikolov | BUL | 5.60 |
7. | Atanas Tarew | BUL | 5.60 |
8. | Asko Peltoniemi | USZONY | 5.50 |
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Robert Emmijan | URS | 8.49 |
2 | Giovanni Evangelisti | ITA | 8.26 |
3 | Christian Thomas | NSZK | 8.12 |
4 | Szalma László | HUN | 8.07 |
5. | Norbert Brige | FRA | 8.05 |
6. | Jarmo Kärnä | USZONY | 7.95 |
7. | Ron Sör | NDK | 7.87 |
8. | Dimitrios Chatzopoulos | GRE | 7.85 |
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Serge Hélan | FRA | 17.15 |
2 | Christo Markow | BUL | 17.12 |
3 | Mikola Muszijenko | URS | 17.00 |
4 | Ján Cado | TCH | 16.96 |
5. | Vlagyimir Plekhanov | URS | 16.89 |
6. | Arne Holm | SWE | 16.76 |
7. | Didier Falise | BEL | 16.33 |
8. | Georgi Pomaschki | BUL | 16.28 |
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Ulf Timmermann | NDK | 22.19 |
2 | Werner Günthör | SUI | 21.53 |
3 | Szergej Szmirnov | URS | 20.97 |
4 | Klaus Bodenmüller | AUT | 20.16 |
5. | Karsten büszkeség | NSZK | 19.64 |
6. | Rolf Saalfrank | NSZK | 19.41 |
7. | Vladimir Milic | YUG | 19.30 |
8. | Georgi Todorov | BUL | 19.07 |
5000 m gyaloglás
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Jozef Pribilinec | TCH | 19: 08.44 |
2 | Ronald Weigel | NDK | 19: 08,93 |
3 | Roman Mrázek | TCH | 19: 10.77 |
4 | Urbanik Sándor | HUN | 19: 13.09 |
5. | Mihail Scsennikov | URS | 19: 18.31 |
6. | Zdzisław Szlapkin | PÓLUS | 19: 19.16 |
7. | Jan Staaf | SWE | 19: 19.96 |
8. | Lyubomir Ivanov | BUL | 19: 38.85 |
Nők
60 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Nelli Cooman | NED | 7.01 |
2 | Anelija Nunewa | BUL | 7.06 |
3 | Marlies Goehr | NDK | 7.12 |
4 | Els Vader | NED | 7.19 |
5. | Wendy Hoyte | GBR | 7.27 |
6. | Paula Dunn | GBR | 7.28 |
200 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Kirsten Emmelmann | NDK | 23.10 |
2 | Blanca Lacambra | ESP | 23.19 |
3 | Marie-Christine Cazier | FRA | 23.40 |
4 | Daniela Ferrian | ITA | 23.57 |
5. | Maria Fernström | SWE | 24.50 |
6. | Sisko Markkanen | USZONY | 24.55 |
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Marija Pinigina | URS | 51.27 |
2 | Gisela Kinzel | NSZK | 52.29 |
3 | Cristina Perez | ESP | 52.63 |
4 | Helga Arendt | NSZK | 52.64 |
5. | Forgács Judit | HUN | 52.87 |
6. | Marzena Wojdecka | PÓLUS | 52.97 |
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Christine Wachtel | NDK | 1: 59.89 |
2 | Sigrun Wodars | NDK | 2: 00.50 |
3 | Ljubov Kirjukhina | URS | 2: 01.85 |
4 | Gabriela Sedláková | TCH | 2: 02.24 |
5. | Montserrat Pujol | ESP | 2: 02.31 |
6. | Slobodanka Čolović | YUG | 2: 03.04 |
7. | Janet Bell | GBR | 2: 05.92 |
8. | Ute Lix | NSZK | 2: 09.14 |
1500 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Sandra Gasser | SUI | 4: 08,76 |
2 | Svetlana Kitova | URS | 4: 09.01 |
3 | Ivana Walterová | TCH | 4: 09,99 |
4 | Katrin Wühn | NDK | 4: 10.70 |
5. | Nikolina Stereva | BUL | 4: 14,92 |
6. | Uta Eckhardt | NSZK | 4: 17.79 |
7. | Nathalie Froget | FRA | 4: 18.56 |
8. | Christine Hanon | FRA | 4: 21.89 |
3000 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Yvonne Murray | GBR | 8: 46.06 |
2 | Elly van Hulst | NED | 8: 51.40 |
3 | Brigitte Kraus | NSZK | 8: 53.01 |
4 | Vera Michallek | NSZK | 8: 55.58 |
5. | Christina May | NSZK | 8: 56.98 |
6. | Ingrid Delagrange | BEL | 9: 11.38 |
60 m akadály
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Donkova | BUL | 7.79 |
2 | Gloria Uibel | NDK | 7.89 |
3 | Ginka Sagortschewa | BUL | 7.92 |
4 | Anne Piquereau | FRA | 8.05 |
5. | Lesley Ann Skeete | GBR | 8.07 |
6. | Marjan Olijslager | NED | 8.09 |
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Kostadinova | BUL | 1.97 |
2 | Tamara Bykowa | URS | 1.94 |
3 | Susanne Beyer | NDK | 1.91 |
Elżbieta Trylińska | PÓLUS | 1.91 | |
5. | Heike Redetzky | NSZK | 1.91 |
6. | Janet Boyle | GBR | 1.91 |
7. | Danuta Bułkowska | PÓLUS | 1.88 |
Emilija Dragiewa | BUL | 1.88 | |
Sterk Katalin | HUN | 1.88 |
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Heike Drechsler | NDK | 7.12 |
2 | Galina Chistjakova | URS | 6.89 |
3 | Elena Belevskaya | URS | 6.76 |
4 | Edine van Heezik | NED | 6.63 |
5. | Agata Karczmarek | PÓLUS | 6.57 |
6. | Antonella Capriotti | ITA | 6.45 |
7. | Hirsch Monika | NSZK | 6.43 |
8. | Nadine Debois | FRA | 6.28 |
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Natalia Achrimenko | URS | 20.84 |
2 | Heidi Krieger | NDK | 20.02 |
3 | Heike Hartwig | NDK | 20.00 |
4 | Iris Plotzitzka | NSZK | 18.93 |
5. | Stephanie Storp | NSZK | 18.55 |
6. | Judy Oakes | GBR | 18.14 |
7. | Myrtle Augee | GBR | 17.67 |
8. | Ursula Staeheli | SUI | 17.67 |
3000 m gyaloglás
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Natallja Dmitratschenka | URS | 12: 57.99 |
2 | Giuliana Salce | ITA | 12: 59.11 |
3 | Monica Gunnarsson | SWE | 13: 06.46 |
4 | Dana Vavřačová | TCH | 13: 07.47 |
5. | Emilia Cano | ESP | 13: 23.96 |
6. | Suzanne Griesbach | FRA | 13: 26.52 |
7. | Teresa Palacios | ESP | 13: 40.39 |
8. | Barbara Kollorz | NSZK | 13: 41.02 |
Éremtáblázat
Éremtáblázat döntő 24 döntés után | |||||
---|---|---|---|---|---|
hely | ország | Arany | ezüst | bronz | teljes |
1 | Német Demokratikus Köztársaság | 4 | 5. | 4 | 13. |
1 | szovjet Únió | 4 | 5. | 4 | 13. |
3 | Franciaország | 3 | 1 | 2 | 6. |
4 | Hollandia | 3 | 1 | - | 4 |
5. | Bulgária | 2 | 3 | 1 | 6. |
6. | Egyesült Királyság | 2 | 1 | 2 | 5. |
7. | Spanyolország | 1 | 1 | 1 | 3 |
8. | Svájc | 1 | 1 | - | 2 |
9. | Csehszlovákia | 1 | - | 3 | 4 |
10. | Lengyelország | 1 | - | 2 | 3 |
11. | Finnország | 1 | - | 1 | 2 |
11. | Svédország | 1 | - | 1 | 2 |
13. | Németország | - | 3 | 3 | 6. |
14-én | Olaszország | - | 3 | 1 | 4 |
web Linkek
- Fedett területi Európa-bajnokság - Eredményadatbázis az Európai Atlétikai Szövetség honlapján
- Eredmények Maik Richter honlapján