Atlétika fedett pályás Európa-bajnokság 1994
23. fedett atlétikai Európa-bajnokság | |
---|---|
Palais Omnisports de Paris-Bercy | |
város | Párizs , Franciaország |
Stadion | Palais Omnisports de Paris-Bercy |
Nyítás | 1994. március 11 |
Utolsó nap | 1994. március 13 |
Idővonal | |
← Fedett Európa-bajnokság 1992 | Fedett Európa-bajnokság 1996 → |
A 23. Európai Fedettpályás Atlétikai bajnokság zajlott március 11-13, 1994-ben a Palais Omnisports de Paris-Bercy a párizsi . Franciaország 1972, 1981 és 1987 után negyedszer adott otthont az eseménynek.
Férfiak
60 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 6.49 |
2 | Alexandros Terzian | GRE | 6.51 |
3 | Michael Rosswess | GBR | 6.54 |
4 | Alexandr Porchomovsky | RUS | 6.59 |
5. | Daniel Sangouma | FRA | 6.65 |
6. | Laurent Nevo | FRA | 6.75 |
Döntő március 11-én
200 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Daniel Sangouma | FRA | 20.68 |
2 | Wladyslaw Dolohodin | UKR | 20.99 |
3 | Georgios Panagiotopoulos | GRE | 21.15 |
4 | Evgenios Papadopoulos | GRE | 21.15 |
5. | Darren Braithwaite | GBR | 21.30 |
6. | Ioannis Nafpliotis | GRE | 21.61 |
Döntő március 13-án
400 m
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Du'aine Ladejo | GBR | 46.53 |
2 | Mihail Vdovin | RUS | 46.56 |
3 | Rico dalok | GER | 46.82 |
4 | Lutz Becker | GER | 47.74 |
5. | Nuti Andrea | ITA | 50.05 |
Jamie Baulch | GBR | DNF |
Döntő március 13-án
800 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Andrei Loginow | RUS | 1: 46.38 |
2 | Luis Javier González | ESP | 1: 46,69 |
3 | Ousmane Diarra | FRA | 1: 47.18 |
4 | Nico Motchebon | GER | 1: 47,24 |
5. | Torbjörn Johansson | SWE | 1: 47.42 |
6. | Bruno Konczylo | FRA | 2: 00.33 |
Döntő március 13-án
1500 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | David Strand | GBR | 3: 44,57 |
2 | Branko Zorko | CRO | 3: 44,64 |
3 | Abdelkader Chékhémani | FRA | 3: 44,65 |
4 | Manuel Pancorbo | ESP | 3: 45.03 |
5. | Vjacseszlav Shabunin | RUS | 3: 45.37 |
6. | Mickael Damian | FRA | 3: 45.54 |
7. | Massimo Pegoretti | ITA | 3: 46.41 |
8. | Milan Drahoňovský | CZE | 3: 46.47 |
Döntő március 13-án
3000 m
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Kim Farmer | GER | 7: 52.34 |
2 | Ovidiu Olteanu | ROU | 7: 52.37 |
3 | Rod Finch | GBR | 7: 53.99 |
4 | Anacleto Jiménez | ESP | 7: 55,78 |
5. | Michael Buchleitner | AUT | 7: 56.47 |
6. | Andres Martínez | ESP | 7: 59.70 |
7. | Andrej Tihonov | RUS | 8: 02,95 |
8. | Gino van Geyte | BEL | 8: 11.02 |
Döntő március 13-án
60 m akadály
hely | sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 7.41 |
2 | Boroi György | ROU | 7.57 |
3 | Mike Fenner | GER | 7.58 |
4 | Dan Philibert | FRA | 7.60 |
5. | Igor Kováč | SVK | 7.61 |
6. | Jiří Hudec | CZE | 7.72 |
Döntő március 12-én
magasugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Dalton Grant | GBR | 2.37 |
2 | Jean-Charles Gicquel | FRA | 2.35 |
3 | Wolf-Hendrik Beyer | GER | 2.33 |
4 | Steinar Hoen | SEM | 2.31 |
5. | Leonid Pumalainen | RUS | 2.31 |
6. | Håkon Särnblom | SEM | 2.29 |
7. | Brendan Reilly | GBR | 2.26 |
8. | Thorsten Marschner | GER | 2.26 |
Döntő március 13-án
Rúdugrás
hely | sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Pjotr Bocskarev | RUS | 5.90 |
2 | Jean Galfione | FRA | 5.80 |
3 | Igor Trandenkov | RUS | 5.75 |
4 | Denis Petuschinski | RUS | 5.75 |
5. | Bagyula István | HUN | 5.70 |
6. | Gianni Iapichino | ITA | 5.60 |
7. | Danny Krasznov | ISR | 5.60 |
8. | Valeri Bukrejev | est | 5.60 |
Döntő március 12-én
Távolugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Haaf | GER | 8.15 |
2 | Konstandinos Koukodimos | GRE | 8.09 |
3 | Bogdan Tudor | ROU | 8.07 |
4 | Ivajlo Mladenov | BUL | 8.07 |
5. | Stanislaw Tarassenko | RUS | 8.02 |
6. | Dmitri Bagrjanov | RUS | 8.01 |
7. | Mattias Sunneborn | SWE | 7.96 |
8. | Georg Ackermann | GER | 7.84 |
Döntő március 13-án
Hármasugrás
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Leonid Voloshin | RUS | 17.44 |
2 | Denis Kapustin | RUS | 17.35 |
3 | Vaszilij Sokov | RUS | 17.31 |
4 | Serge Hélan | FRA | 17.23 |
5. | Georges Sainte-Rose | FRA | 16.96 |
6. | Māris Bružiks | LAT | 16.83 |
7. | Ralf Jaros | GER | 16.78 |
8. | Lars Hedman | SWE | 16.66 |
Döntő március 12-én
Súlylökő
hely | sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Oleksandr Bahach | UKR | 20.66 |
2 | Dragan Peric | YUG | 20.55 |
3 | Pétur Guðmundsson | ISL | 20.04 |
4 | Manuel Martínez | ESP | 19.85 |
5. | Oliver-Sven Buder | GER | 19.66 |
6. | Paolo Dal Soglio | ITA | 19.62 |
7. | Jevgenyij Pacsikov | RUS | 19.50 |
8. | Mika Halvari | USZONY | 19.48 |
Döntő március 11-én
Hétverseny
hely | sportoló | ország | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Christian Plaziat | FRA | 6268 |
2 | Henrik Dagård | SWE | 6119 |
3 | Alain Blondel | FRA | 6084 |
4 | Tomáš Dvořák | CZE | 6061 |
5. | Erki Nool | est | 5945 |
6. | Munkácsi Sándor | HUN | 5944 |
7. | Indrek Kaseorg | est | 5888 |
8. | Marcel Dost | NED | 5734 |
Március 12-én és 13-án
A hétverseny a 60 méteres táv, a távugrás, a löket, a magasugrás, a 60 méteres gátfutás, a rúdugrás és az 1000 méteres futamokból áll.
5000 m gyaloglás
hely | sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Mihail Scsennikov | RUS | 18: 34.32 |
2 | Ronald Weigel | GER | 18: 40.32 |
3 | Denis Langlois | FRA | 18: 43.20 |
4 | Michele Didoni | ITA | 19: 01.03 |
5. | Jean-Claude Corre | FRA | 19: 10.24 |
6. | Pavol Blažek | SVK | 19: 14.00 |
7. | Jauhen Misjulja | HELYI JAVÍTÁS UTÁNI | 19: 17.74 |
8. | Stefan Johansson | SWE | 19: 21,82 |
Döntő március 13-án
Nők
60 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Nelli Fiere-Cooman | NED | 7.17 |
2 | Melanie Paschke | GER | 7.19 |
3 | Patricia Girard | FRA | 7.19 |
4 | Petya Pendareva | BUL | 7.24 |
5. | Dessislawa Dimitrova | BUL | 7.25 |
6. | Sabine Tröger | AUT | 7.31 |
Döntő március 12-én
200 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Galina Malschugina | RUS | 22.41 |
2 | Silke-Beate Knoll | GER | 22.96 |
3 | Jacqueline Poelman | NED | 23.43 |
4 | Hana Benešová | CZE | 23.67 |
5. | Giada Gallina | ITA | 23.79 |
6. | Petya Pendareva | BUL | 23.89 |
Döntő március 13-án
400 m
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Goncharenko | RUS | 51.62 |
2 | Tatjana Alekszejeva | RUS | 51,77 |
3 | Viviane Dorsile | FRA | 51.92 |
4 | Ionela Târlea | ROU | 53.13 |
5. | Magdalena Nedelcu | ROU | 53.62 |
6. | Kathrin Lüthi | SUI | 54.06 |
Döntő március 13-án
800 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Natallja Duchnowa | HELYI JAVÍTÁS UTÁNI | 2: 00.42 |
2 | Kovács Ella | ROU | 2: 00.49 |
3 | Carla Sacramento | POR | 2: 01.12 |
4 | Stella Jongmans | NED | 2: 01.82 |
5. | Ester Goossens | NED | 2: 03.59 |
6. | Olena Stortschowa | UKR | 2: 06.41 |
Döntő március 13-án
1500 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Jekatyerina Podkopaeva | RUS | 4: 06.46 |
2 | Lyudmila Rogacheva | RUS | 4: 06.60 |
3 | Małgorzata Rydz | PÓLUS | 4: 06,98 |
4 | Violeta Beclea | ROU | 4: 07.06 |
5. | Ellen Kiessling | GER | 4: 10.68 |
6. | Maite Zúñiga | ESP | 4: 10.99 |
7. | Tudorita Chidu | ROU | 4: 12.13 |
8. | Frédérique Quentin | FRA | 4: 13.44 |
Döntő március 13-án
3000 m
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Fernanda Ribeiro | POR | 8: 50.47 |
2 | Keszeg Margareta | ROU | 8: 55.61 |
3 | Anna Brzezińska | PÓLUS | 8: 56.90 |
4 | Christina May | GER | 8: 57.49 |
5. | Laurence Vivier | FRA | 8: 59.95 |
6. | Alison Wyeth | GBR | 9: 04.35 |
7. | Renata Sobiesiak | PÓLUS | 9: 09.09 |
8. | Sonia McGeorge | GBR | 9: 14.04 |
Döntő március 11-én
60 m akadály
hely | Sportoló | ország | Idő (k) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Donkova | BUL | 7.85 |
2 | Sokolova Éva | RUS | 7.89 |
3 | Anne Piquereau | FRA | 7.91 |
4 | Bukovec Brigita | SLO | 7.94 |
5. | Carla Tuzzi | ITA | 7.97 |
6. | Patricia Girard | FRA | 7.98 |
Döntő március 13-án
magasugrás
hely | Sportoló | ország | Magasság (m) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Kostadinova | BUL | 1.98 |
2 | Dessislawa Aleksandrowa | BUL | 1.96 |
3 | Sigrid Kirchmann | AUT | 1.96 |
4 | Tazzjana Scheutschyk | HELYI JAVÍTÁS UTÁNI | 1.96 |
5. | Elena Gulyayeva | RUS | 1.93 |
6. | Hanne Haugland | SEM | 1.93 |
7. | Britta Bilač | SLO | 1.93 |
8. | Ina Gliznuța | MDA | 1.90 |
Döntő március 12-én
Távolugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Heike Drechsler | GER | 7.06 |
2 | Ljudmila Ninova | AUT | 6.78 |
3 | Inessa Krawez | UKR | 6.72 |
4 | Valentina Uccheddu | ITA | 6.69 |
5. | Mirela Dulgheru | ROU | 6.61 |
6. | Agata Karczmarek | PÓLUS | 6.60 |
7. | Jelena Zinccsukova | RUS | 6.50 |
8. | Helga Radtke | GER | 6.45 |
Döntő március 11-én
Hármasugrás
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Inna Lasovskaya | RUS | 14.88 |
2 | Anna Birjukova | RUS | 14.72 |
3 | Sofija Boschanova | BUL | 14.52 |
4 | Šárka Kašpárková | CZE | 14.46 |
5. | Iwa Prandschewa | BUL | 14.38 |
6. | Inessa Krawez | UKR | 14.32 |
7. | Helga Radtke | GER | 13.92 |
8. | Rodica Petrescu | ROU | 13.90 |
Döntő március 13-án
Súlylökő
hely | Sportoló | ország | Szélesség (m) |
---|---|---|---|
1 | Astrid Kumbernuss | GER | 19.44 |
2 | Larissa Peleschenko | RUS | 19.16 |
3 | Svetla Mitkowa | BUL | 19.09 |
4 | Anna Romanova | RUS | 18.80 |
5. | Szemcsés kalapács | GER | 18.58 |
6. | Krystyna Danilczyk | PÓLUS | 18.57 |
7. | Mihaela Oana | ROU | 18.31 |
8. | Ines Wittich | GER | 17.89 |
Döntő március 13-án
Öttusa
hely | Sportoló | ország | Pontok |
---|---|---|---|
1 | Larissa Turchinskaya | RUS | 4801 |
2 | Ináncsi Rita | HUN | 4775 |
3 | Urszula Włodarczyk | PÓLUS | 4668 |
4 | Liliana Năstase | ROU | 4620 |
5. | Ljudmila Mihailova | RUS | 4616 |
6. | Ines Krause | GER | 4503 |
7. | Maria Kamrowska | PÓLUS | 4496 |
8. | Petra Vaideanu | ROU | 4456 |
Március 11
Az öttusa a 60 méteres gátfutás, a magasugrás, a löket, a távolugrás és a 800 méteres futás szakágaiból áll.
3000 m gyaloglás
hely | Sportoló | ország | Idő (perc) |
---|---|---|---|
1 | Annarita Sidoti | ITA | 11: 54,32 |
2 | Beate Gummelt | GER | 11: 56.01 |
3 | Jelena Arshinzeva | RUS | 11: 57.48 |
4 | Elena Nikolaeva | RUS | 11: 57.49 |
5. | Leanarda Juchnewitsch | HELYI JAVÍTÁS UTÁNI | 12: 04.46 |
6. | Sári esszé | USZONY | 12: 12.80 |
7. | Olha Leonyenko | UKR | 12: 20.44 |
8. | Kathrin Boyde | GER | 12: 21,63 |
Döntő március 11-én
Éremtáblázat
Éremtáblázat döntő 27 döntés után | |||||
---|---|---|---|---|---|
hely | ország | Arany | ezüst | bronz | teljes |
1 | Oroszország | 9. | 7. | 3 | 19-én |
2 | Egyesült Királyság | 5. | - | 2 | 7. |
3 | Németország | 4 | 4 | 3 | 11. |
4 | Franciaország | 2 | 2 | 7. | 11. |
5. | Bulgária | 2 | 1 | 2 | 5. |
6. | Ukrajna | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Hollandia | 1 | - | 1 | 2 |
7. | Portugália | 1 | - | 1 | 2 |
9. | Olaszország | 1 | - | - | 1 |
9. | Fehéroroszország | 1 | - | - | 1 |
11. | Románia | - | 4 | 1 | 5. |
12. | Görögország | - | 2 | 1 | 3 |
13. | Ausztria | - | 1 | 1 | 2 |
14-én | Jugoszlávia | - | 1 | - | 1 |
14-én | Horvátország | - | 1 | - | 1 |
14-én | Svédország | - | 1 | - | 1 |
14-én | Spanyolország | - | 1 | - | 1 |
14-én | Magyarország | - | 1 | - | 1 |
19-én | Lengyelország | - | - | 3 | 3 |
20 | Izland | - | - | 1 | 1 |
web Linkek
- Beltéri Európa-bajnokság - Eredményadatbázis az Európai Atlétikai Szövetség honlapján
- Eredmények Maik Richter honlapján