1972. évi nyári olimpia / résztvevő (Nagy-Britannia)
4 | 5. | 9. |
Az Egyesült Királyság Nagy-Britanniában és Észak-Írországban vett részt az 1972-es müncheni nyári olimpián . 284 versenyző (210 férfi, 74 nő) 15 sportágban vett részt 18 sportágban. A brit sportolók a kezdetektől fogva minden nyári játékon képviseltették magukat. A nyitóünnepség zászlóshajója David Broome versenyző volt .
Érmek
Arany
- Mary Peters - atlétika, öttusa
- Richard Meade - Lovaglás, Versenyzők
- Mary Gordon-Watson , Richard Meade , Bridget Parker , Mark Phillips - lovaglás, rendezvénycsapat
- Christopher Davies , Rodney Pattisson - vitorlás, repülő holland
ezüst
- Martin Reynolds , Alan Pascoe , David Hemery , David Jenkins - Atlétika, 4 × 400 m váltó
- Ann Moore - lovaglás, díjugrató kislemez
- David Starbrook - Judo, könnyűsúly (93 kg-ig)
- David Wilkie - úszás, 200 m mell
- David Hunt , Alan Warren (kormányos) - Vitorlás, Tempest
bronz
- Ian Stewart - atlétika, 5000 m
- David Hemery - Atlétika, 400 m gát
- Ralph Evans - ökölvívó, könnyű légsúlyú (48 kg-ig)
- George Turpin - dobozok, bantam súly (legfeljebb 54 kg)
- Alan Minter - ökölvívó, könnyű középsúly (71 kg-ig)
- Michael Bennett , Ian Hallam , Ronald Keeble , William Moore - kerékpározás, 4000 méteres csapat üldözés
- Brian Jacks - Judo, középsúly (80 kg-ig)
- Angelo Parisi - Judo, nyílt osztály
- John Kynoch - lövés, cél futás
Íjászat
- Roy Matthews - 2385 pont → 17. hely
- John Snelling - 2356 pont → 26. hely
- Ronald Bishop - 2244 pont → 45. hely
- Lynne Evans - 2313 pont → 16. hely
- Carol Sykes - 2273 pont → 21. hely
- Pauline Edwards - 2249 pont → 25. hely
Boksz
-
Ralph Evans
- Könnyű légsúly: bronz
-
Maurice O'Sullivan
- Legyessúly: 2. forduló
-
George Turpin
- Bantamweight: bronz
-
William Taylor
- Tollsúly: 2. forduló
-
Neville Cole
- Könnyűsúly: 2. forduló
-
Graham Moughton
- Könnyű középsúly: negyeddöntő
-
Maurice Hope
- Középsúly: negyeddöntő
-
Alan Minter
- Könnyű középsúly: bronz
-
William Knight
- Középsúly: nyolcaddöntő
vívás
- Barry Paul → negyeddöntők
- Graham Paul → negyeddöntők
- Mike Breckin → nyolcaddöntő
- Mike Breckin , Barry Paul , Graham Paul , Anthony Power , Ian Single → Előzetes forduló
- Teddy Bourne → nyolcaddöntő
- Ralph Johnson → nyolcaddöntő
- Graham Paul → 16. forduló
- Teddy Bourne , Bill Hoskyns , Edward Hudson , Ralph Johnson , Graham Paul → előzetes
- Richard Oldcorn → nyolcaddöntő
- John Deanfield → nyolcaddöntő
- Richard Cohen → előzetes forduló
- David Acfield , Richard Cohen , Rodney Craig , John Deanfield , Richard Oldcorn → Előzetes forduló
- Sue Green → negyeddöntők
- Janet Bewley-Cathie-Wardell-Yerburgh → Előzetes forduló
- Clare Henley-Halsted → előzetes forduló
- Sue Green , Clare Henley-Halsted , Sally Anne Littlejohns , Janet Bewley-Cathie-Wardell-Yerburgh , Susan Wrigglesworth → előzetes
Súlyemelés
-
Drága McKenzie
- Bantamweight: 9. hely
-
George Newton
- Könnyűsúly: 15. hely
-
Ieuan Owen
- Könnyűsúly: 18. hely
-
Mike Pearman
- Könnyűsúly: 11. hely
-
Anthony Ford
- Könnyűsúly: 13. hely
-
Arthur Péter
- Középnehézsúly: 15. hely
-
Dave Hancock
- Nehézsúly: 13. hely
-
Ken Price
- Nehézsúly: 18. hely
-
Terry Perdue
- Szuper nehézsúly: 10. hely
jégkorong
- Férfiak
- Előzetes forduló (B csoport)
- Győzelem Mexikó ellen (6-0)
- Elveszett Indiába (0-5)
- Elveszett Új-Zéland felé (1-2)
- Győzelem Kenya ellen (2-0)
- Drew Ausztráliával (1-1)
- Győzelem Hollandia ellen (3-1)
- Győzelem Lengyelország ellen (2-1)
- Elődöntők
- Győzelem Spanyolország ellen (2-0)
- Játssz az 5. helyért
- 5. / 6 Hely : vereség Ausztráliával szemben (1-2) → 6. hely
- Csapat felállás
Cselgáncs
-
Edward Mullen
- Könnyűsúly: 9. hely
-
Robert Sullivan
- Könnyű középsúly: 18. hely
-
Brian Jacks
- Középsúly: bronz
-
David Starbrook
- Könnyű nehézsúly: ezüst
-
Keith Remfry
- Nehézsúly: 16. hely
-
Angelo Parisi
- Nyitott osztály: bronz
kenu
Férfiak
|
Nők
|
atlétika
Férfiak
|
Nők
|
Modern öttusa
- Jeremy Fox - 5292 pont → 4. hely
- Barry Lillywhite - 4538 pont → 36. hely
- Robert Lawson Phelps - 4427 pont → 47. hely
- Fox, Lillywhite, Phelps - 14 257 pont → 9. hely
Kerékpározás
- Phil Bayton - 5. hely
- Phil Edwards - 6. hely
- David Lloyd - kiesett → eredmény nélkül
- John Clewarth - kiesett → eredmény nélkül
-
Phil Bayton , Phil Edwards , David Lloyd , John Clewarth
- 14. hely
- Döntő - 1: 09.45 perc → 17. hely
- David Rowe , Geoffrey Cooke → 10. hely
- Ernie Crutchlow → kiesett
- Geoff Cooke → kiesett
- Ian Hallam → 10. hely
- Mick Bennett , Ian Hallam , Ron Keeble , Willi Moore → Bronz
lovaglás
-
Lorna Johnstone
- Díjlovaglás, egyéni: 12. hely
- Díjlovaglás, csapat: 10. hely
-
Jennie Loriston-Clarke
- Díjlovaglás, egyéni: 24. hely
- Díjlovaglás, csapat: 10. hely
-
Domini Lawrence
- Díjlovaglás, egyéni: 33. hely
- Díjlovaglás, csapat: 10. hely
-
Ann Moore
- Ugrás, egyes: ezüst
- Ugrás, csapat: 4. hely
-
David Broome
- Ugrás, egyes: 14. hely
- Ugrás, csapat: 4. hely
-
Michael Saywell
- Ugrás, egyes: 15. hely
- Ugrás, csapat: 4. hely
-
Harvey Smith
- Ugrás, csapat: 4. hely
-
Richard Meade
- Rendezvény, egyéni: arany
- Rendezvény, csapat: arany
-
Mary Gordon-Watson
- Versenyszám, egyéni: 4. hely
- Rendezvény, csapat: arany
-
Bridget Parker
- Versenyszám, egyéni: 10. hely
- Rendezvény, csapat: arany
-
Mark Phillips
- Versenyszám, egyéni: 35. hely
- Rendezvény, csapat: arany
Birkózás
-
Amrik Singh Gill
- Bantamweight, szabad stílus: 3. forduló
-
Kenneth Dawes
- Tollsúly, szabad stílus: 2. forduló
-
Joe Gilligan
- Könnyűsúly, szabad stílus: 3. forduló
-
Tony Shacklady
- Középsúly, szabad stílus: 2. forduló
-
Richard Barraclough
- Középsúly, szabad stílus: 3. forduló
-
Ron Grinstead
- Könnyűsúly, szabad stílus: 2. forduló
evezés
- Preroll - 7: 57.49 perc
- Remény futás - 8: 10,32 perc
- Elődöntők - 8: 38.62 perc
- B döntő - 8: 00,38 perc → 9. hely
- → 5. hely
- → 12. hely
- Előre - 7: 49.56 perc
- Remény futás - 8:01:14 perc
- Elődöntők - 8: 21.61 perc
- B döntő - 7: 59.57 perc → 8. hely
- → 7. hely
- → 10. hely
lő
-
John Cooke
- Gyorspisztoly: 19. hely
-
Tony Clark
- Gyors tüzelő pisztoly: 34. hely
-
Frank Wyatt
- Szabad pisztoly: 14. hely
-
Harry Cullum
- Ingyenes pisztoly: 31. hely
-
Malcolm Cooper
- Ingyenes puska, háromállású küzdelem: 12. hely
- Kis kaliberű, háromállású küzdelem: 18. hely
-
Bob Churchill
- Kis kaliberű, háromállású küzdelem: 31. hely
-
John Palin
- Kis furatú, fekvő: 54. hely
-
Phil Lawrence
- Kis furatú, fekvő: 55. hely
-
John Kynoch
- Futótárcsa: bronz
-
John Anthony
- Futócél: 24. hely
-
Ronald Carter
- Csapda: 21. hely
-
Brian Bailey
- Csapda: 25. hely
-
Joe Neville
- Skeet: 4. hely
-
Colin Sephton
- Skeet: 16. hely
úszás
Férfiak
|
Nők
|
vitorlázás
-
Rodney Pattison (kormányos) és Christopher Davies
- Arany
-
Alan Warren (kormányos) és David Hunt
- ezüst
-
Patrick Pym (kormányos)
- 18. hely
-
Simon Tait (kormányos), Alistair Currey és Ian Hannay
- 12. hely
-
John Oakley (kormányos), Barry Dunning és Charles Reynolds
- 5. hely
-
Stuart Jardine (kormányos) és John Wastall
- 7. hely
tornázz
Férfiak
|
Nők
|
Ugrás a vízbe
- Christopher Walls - 332,07 pont → 17. hely
- John David Baker - 321,15 pont → 23. hely
- Brian Wetheridge - 310,53 pont → 28. hely
- Frank Dufficy - 271,77 pont → 21. hely
- Andrew Michael Gill - 268,68 pont → 22. hely
- Brian Wetheridge - 262,59 pont → 28. hely
- Alison Jean Drake - 378,18 pont → 12. hely
- Helen Mary Koppell - 242,22 pont → 22. hely
- Beverly Williams - 301,26 pont → 12. hely
- Heien Mary Koppell - 178,17 pont → 18. hely
web Linkek
- Brit olimpiai csapat 1972 -től a Sports-Reference adatbázisban (angol; az eredetiből archiválva )