Nyári Olimpiai Játékok 1972 / Résztvevő (Svájc)
- | 3 | - |
A Svájc részt vett a 1972-es nyári olimpia a müncheni a delegáció 151 sportolók (122 férfi és 29 nő) része. Urs von Wartburg atléta viselte a svájci zászlót a megnyitón , míg munkatársa, Meta Antenen játszotta ezt a szerepet a záróünnepségen .
Medalist
ezüst
A résztvevők sport szerint
Íjászat
-
Lucien Trepper
- Egyedülállók: 10. hely
-
Jakob Wolfensberger
- Egyedülállók: 22. hely
-
Jean-Pierre Héritier
- Egyedülállók: 47. hely
-
Sally Svendelin
- Nők, egyes: 33. hely
Boksz
-
Rudolf Vogel
- Tollsúly: 17. hely
-
Karl Gschwind
- Középsúly: 17. hely
-
Anton Schär
- Könnyűsúly: 17. hely
vívás
-
Gombay Sandor
- Sabre, egyes: 2. forduló
- Saber, csapat: előzetes forduló
-
Mohoss János
- Sabre, egyes: előzetes
- Saber, csapat: előzetes forduló
-
Kulcsar István
- Sabre, egyes: előzetes
- Saber, csapat: előzetes forduló
-
Alain Barudoni
- Saber, csapat: előzetes forduló
-
Toni Reber
- Saber, csapat: előzetes forduló
-
Fabienne Regamey
- Nők, kardok, egyesek: előzetes forduló
-
Madeleine Heitz
- Nők, kardok, egyesek: előzetes forduló
Súlyemelés
-
Walter Hauser
- Könnyű: 82,5 kg testtömeg: 81,95 kg, sajtó: 147,5 kg, szaggatás: 127,5x / 127,5x / 127,5x, rántás: 0
Cselgáncs
-
Marcel Burkhard
- Könnyűsúly: 13. hely
-
Reto Zinsli
- Könnyű középsúly: 7. hely
-
Philippe Aubert
- Középsúly: 13. hely
-
Frédéric Kyburz
- Könnyűsúly: 9. hely
-
Pierre Paris
- Nehézsúly: 11. hely
-
Ueli Falk
- Nyílt osztály: 19. hely
kenu
-
Eduard Heiz
- Egyszemélyes kajak, szlalom: 13. hely
-
Bani Péter
- Egyszemélyes kajak, szlalom: 27. hely
-
Hanspeter Hasler
- Egyszemélyes kajak, szlalom: 33. hely
-
Edy Paul
- Egyetlen kenu, szlalom: 22. hely
-
Danielle Kamber
- Nők, egyes kajak, szlalom: 12. hely
-
Erzsébet sajtkészítő
- Nők, egyes kajak, szlalom: 20. hely
atlétika
-
Philippe Clerc
- 100 méter: negyeddöntő
- 200 méter: negyeddöntő
-
Rolf Gysin
- 800 méter: elődöntők
-
Werner Meier
- 1500 méter: melegít
-
Fritz Rüegsegger
- 5000 méter: melegít
-
Werner Doessegger
- 10.000 méter: melegít
-
Albrecht Moser
- 10.000 méter: melegít
-
Alfons Sidler
- Maraton: 44. hely
-
Beat Pfister
- 110 méteres akadály: előfutam
-
Hansjörg Wirz
- 400 méter akadály: előfutam
-
Toni Feldmann
- 3000 méteres akadály: előfutam
-
Hans Menet
- 3000 méteres akadály: előfutam
-
Georges Kaiser
- 3000 méteres akadály: előfutam
-
Alfred Badel
- 50 kilométer gyaloglás: a verseny nem fejeződött be
-
Michel Patry
- Magasugrás: kvalifikáció 30. hely
-
Rolf Bernhard
- Távolugrás: kvalifikációban a 16. hely
-
Linus Rebmann
- Távolugrás: kvalifikációban a 32. hely
-
Urs von Wartburg
- Gerelydobás: kvalifikáció 15. hely
-
Heinz Born
- Decathlon: 19. hely
-
Ruedi Mangisch
- Decathlon: DNF
-
Vreni Leiser
- Nők, 400 méter: előfutam
-
Elisabeth Neuenschwander
- Nők, 800 méter: melegít
-
Margrit Hess
- Nők, 1500 méter: előfutam
-
Marijke Moser
- Nők, 1500 méter: előfutam
-
Metaantennák
- Nők, 100 méteres gátfutás: elődöntők
- Nők, távolugrás: 6. hely
-
Beatrix számológép
- Nők, magasugrás: kvalifikációban a 28. hely
-
Doris Bisang
- Nők, magasugrás: kvalifikációban a 33. hely
-
Sieglinde Ammann
- Nők, távolugrás: kvalifikációban a 17. hely
-
Kathrin Lardi
- Nők, öttusa: 26. hely
Modern öttusa
-
Urs Hugi
- Egyedülállók: 28. hely
- Csapat: 15. hely
-
Hans Müller
- Egyedülállók: 45. hely
- Csapat: 15. hely
-
Verje meg Ganzot
- Egyedülállók: 51. hely
- Csapat: 15. hely
Kerékpározás
-
Bruno Hubschmid
- Országúti verseny, egyéni: 19. hely
- Csapat időfutam: 8. hely
-
Ivan Schmid
- Országúti verseny, egyéni: 20. hely
-
Ueli Sutter
- Országúti verseny, egyéni: 24. hely
- Csapat időfutam: 8. hely
-
Hugo Schär
- Közúti verseny, egyéni: a verseny nincs befejezve
-
Gilbert Bischoff
- Csapat időfutam: 8. hely
-
Roland Schär
- Csapat időfutam: 8. hely
-
Christian Brunner
- Egyéni időfutam: 7. hely
- Csapat üldözés: 5. hely
-
Martin Steger
- Csapat üldözés: 5. hely
-
René Savary
- Csapat üldözés: 5. hely
lovaglás
-
Christine Stückelberger
- Díjlovaglás, egyéni: 15. hely
- Díjlovaglás, csapat: 7. hely
-
Hermann Dür
- Díjlovaglás, egyéni: 21. hely
- Díjlovaglás, csapat: 7. hely
-
Marita Aeschbacher
- Díjlovaglás, egyéni: 28. hely
- Díjlovaglás, csapat: 7. hely
-
Weier Pál
- Díjugrás, egyes: 22. hely
- Díjugrás, csapat: 5. hely
-
Max Hauri
- Díjugrás, egyes: 30. hely
- Díjugrás, csapat: 5. hely
- Sokoldalúság, egyéni: Megszűnt
- Sokoldalúság, csapat: 6. hely
-
Kurt Maeder
- Díjugrás, egyes: 47. hely
-
Monica Bachmann-Weier
- Díjugrás, csapat: 5. hely
-
Hermann von Siebenthal
- Díjugrás, csapat: 5. hely
-
Paul Hürlimann
- Sokoldalúság, egyes: 14. hely
- Sokoldalúság, csapat: 6. hely
-
Anton Bühler
- Sokoldalúság, egyes: 15. hely
- Sokoldalúság, csapat: 6. hely
-
Alfred Schwarzenbach
- Sokoldalúság, egyes: 33. hely
- Sokoldalúság, csapat: 6. hely
Birkózás
-
Jakob Tanner
- Tollsúly, görög-római: kiesett a 2. fordulóban
- Tollsúly, szabad stílus: a 2. fordulóban kiesett
-
Heinz Rhyn
- Könnyűsúlyú, görög-római: kiesett a 3. fordulóban
-
Robert Blaser
- Középsúly, görög-római: kiesett a 2. fordulóban
- Középsúly, szabad stílus: a 4. fordulóban kiesett
-
Jimmy Martinetti
- Középsúly, görög-római: kiesett a 2. fordulóban
- Középsúly, szabad stílus: a 4. fordulóban kiesett
-
Jean-Marie Chardonnens
- Könnyűsúly, görög-római: kiesett a 2. fordulóban
-
Ruedi Lüscher
- Nehézsúlyú, görög-római: kiesett a 2. fordulóban
-
André Chardonnens
- Könnyűsúly, szabad stílus: a 2. fordulóban kiesett
-
Étienne Martinetti
- Könnyűsúly, szabad stílus: a 3. fordulóban kiesett
-
Bruno Jutzeler
- Nehézsúlyú, szabad stílus: a 3. fordulóban kiesett
evezés
-
Melchior kezes
- Egy: 6. hely
-
Hans Ruckstuhl
- Kettős evezős: 8. hely
-
Ueli Isler
- Kettős evezős: 8. hely
-
René Furler
- Ketten kormányossal: 12. hely
-
Nicolas Lindecker
- Ketten kormányossal: 12. hely
-
Stefan Hablützel
- Ketten kormányossal: 12. hely
-
Hans-Jörg Bendiner
- Négy kormányos nélkül: 11. hely
-
Walter Steiner
- Négy kormányos nélkül: 11. hely
-
Thomas Macher
- Négy kormányos nélkül: 11. hely
-
Kurt Baumann
- Négy kormányos nélkül: 11. hely
-
Hanspeter Lüthi
- Négy kormányossal: 8. hely
-
Urs Fankhauser
- Négy kormányossal: 8. hely
-
Franz Rentsch
- Négy kormányossal: 8. hely
-
Denis Oswald
- Négy kormányossal: 8. hely
-
Rolf Stadelmann
- Négy kormányossal: 8. hely
lő
-
Paul Buser
- Gyorspisztoly: 4. hely
-
Kurt Rey
- Gyorspisztoly: 60. hely
-
Martin Truttmann
- Ingyenes puska: 10. hely
- Kis kaliberű, háromállású küzdelem: 45. hely
-
Andreas Beyeler
- Ingyenes puska: 22. hely
-
Erwin Vogt
- Kis kaliberű, háromállású küzdelem: 15. hely
- Kis furatú, fekvő: 62. hely
-
Theo Ditzler
- Kis furatú, fekvő: 63. hely
-
Paul Vittet
- Csapda: 31. hely
-
Vincenzo Lucchini
- Csapda: 37. hely
úszás
-
Hans Peter Würmli
- 100 méteres gyorsúszás: előfutam
- 200 méter gyorsúszás: előfutam
-
Alain Charmey
- 400 méter szabad stílus: előfutam
-
Christoph Kreienbühl
- 1500 méter szabad stílus: előfutam
-
Jean-Pierre Dubey
- 100 méteres mellkas: felmelegszik
- 200 méter mellkas: melegít
-
Françoise Monod
- Nők, 100 méter gyorsúszás: előfutam
- Nők, 200 méter gyorsúszás: előfutam
- Nők, 800 méter gyorsúszás: előfutam
- Nők, 4 × 100 méteres gyorsúszás: előfutam
- Nők, 4 × 100 méter vegyes: előfutam
-
Margrit Thomet
- Nők, 100 méter gyorsúszás: előfutam
- Nők, 4 × 100 méteres gyorsúszás: előfutam
- Nők, 100 méter pillangó: elődöntők
- Nők, 200 méter pillangó: előfutamok
- Nők, 4 × 100 méter vegyes: előfutam
-
Irène Debrunner
- Nők, 4 × 100 méteres gyorsúszás: előfutam
-
Christiane Flamand
- Nők, 4 × 100 méteres gyorsúszás: előfutam
-
Susanne Niesner
- Nők, 100 méter hátul: melegít
- Nők, 200 méter hátul: melegít
- Nők, 200 méter vegyesen: előfutamok
- Nők, 400 méter vegyesen: előfutamok
- Nők, 4 × 100 méter vegyes: előfutam
-
Rüegg Erika
- Nők, 100 mell: elődöntők
- Nők, 200 mell: előkészületek
- Nők, 4 × 100 méter vegyes: előfutam
vitorlázás
-
Walter Bachmann
- Finn gumicsónak: 17. hely
-
Peter Frey
- Tempest: 13. hely
-
Urs Kohler
- Tempest: 13. hely
-
Edwin Bernet
- Tempest: 14. hely
-
Rolf Amrein
- Tempest: 14. hely
-
Hans Gut
- Sárkányok: 20. hely
-
Gerber Péter
- Sárkányok: 20. hely
-
Ronald Pieper
- Sárkányok: 20. hely
-
Jean Degaudenzi
- Repülő holland: 20. hely
-
Luc Argand
- Repülő holland: 20. hely
tornázz
-
Rohner Péter
- Egyéni összesítés: 23. hely
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Bars: A kvalifikáció 17. helye
- Emelet: a kvalifikáció 38. helye
- Lóugrás: 6. hely
- Vízszintes rúd: a kvalifikáció 32. helye
- Gyűrűk: a kvalifikáció 31. helye
- Pommel ló: 45. hely a kvalifikációban
-
Robert Bretscher
- Egyéni összesítés: a kvalifikáció 43. helye
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Bars: A kvalifikáció 47. helye
- Emelet: a kvalifikáció 55. helye
- Lóugrás: kvalifikációban a 16. hely
- Vízszintes rúd: 21. hely a kvalifikációban
- Gyűrűk: 94. hely a kvalifikációban
- Pommel ló: 41. hely a kvalifikációban
-
Edwin Greutmann
- Egyéni összesítés: a kvalifikáció 55. helye
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Bars: A kvalifikáció 42. helye
- Emelet: a kvalifikáció 60. helye
- Lóugrás: a kvalifikáció 76. helye
- Vízszintes rúd: 45. hely a kvalifikációban
- Gyűrűk: 54. hely a kvalifikációban
- Pommel ló: 71. hely a kvalifikációban
-
Max Brühwiler
- Egyéni összesítés: 59. hely a kvalifikációban
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Bars: A kvalifikáció 27. helye
- Emelet: a kvalifikáció 90. helye
- Lóugrás: 93. hely a kvalifikációban
- Vízszintes rúd: 75. hely a kvalifikációban
- Gyűrűk: A kvalifikáció 58. helye
- Pommel ló: kvalifikációban a 29. hely
-
Philippe Gaille
- Egyéni összesítés: a kvalifikáció 66. helye
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Bárok: 101. hely a kvalifikációban
- Emelet: 74. hely a kvalifikációban
- Lóugrás: a kvalifikáció 38. helye
- Vízszintes rúd: 50. hely a kvalifikációban
- Gyűrűk: A kvalifikáció 49. helye
- Pommel ló: 64. hely a kvalifikációban
-
Hans Ettlin
- Egyéni összesítés: 113. hely a kvalifikációban
- Csapat körös verseny: 11. hely
- Emelet: 113. hely a kvalifikációban
- Vízszintes rúd: 111. hely a kvalifikációban
-
Käthi Fritschi
- Nők, egyéni összesítés: 26. hely
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: 47. hely a kvalifikációban
- Nők, lóugrás: a kvalifikáció 28. helye
- Nők, mérleggerenda: a kvalifikáció 30. helye
- Nők, egyenetlen rúd: 41. hely a kvalifikációban
-
Bazzi Patrizia
- Nők, egyéni összesítés: a kvalifikáció 42. helye
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: 47. hely a kvalifikációban
- Nők, lóugrás: 44. hely a kvalifikációban
- Nők, mérleggerenda: 54. hely a kvalifikációban
- Nők, egyenetlen sáv: a kvalifikáció 31. helye
-
Judiger Steiger
- Nők, egyéni összesítés: a kvalifikációban a 90. hely
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: 74. hely a kvalifikációban
- Nők, lóboltozat: 112. hely a kvalifikációban
- Nők, mérleggerenda: a kvalifikáció 105. helye
- Nők, egyenetlen rúd: 54. hely a kvalifikációban
-
Liselotte Marti
- Nők, egyéni összesítés: 91. hely a kvalifikációban
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: a kvalifikáció 107. helye
- Nők, lóugrás: 84. hely a kvalifikációban
- Nők, mérleggerenda: a kvalifikáció 50. helye
- Nők, egyenetlen rúd: 108. hely a kvalifikációban
-
Jacqueline Sievert
- Nők, egyéni összesítés: a kvalifikáció 95. helye
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: a kvalifikáció 87. helye
- Nők, lóugrás: a kvalifikáció 95. helye
- Nők, mérleggerenda: a kvalifikáció 100. helye
- Nők, egyenetlen sáv: a kvalifikációban a 92. hely
-
Christine Steger
- Nők, egyéni összesítés: 110. hely a kvalifikációban
- Nők, csapatkörös verseny: 13. hely
- Nők, emelet: a kvalifikáció 90. helye
- Nők, lóugrás: a kvalifikáció 102. helye
- Nők, mérleggerenda: a kvalifikáció 103. helye
- Nők, egyenetlen rúd: 116. hely a kvalifikációban
Ugrás a vízbe
-
Sandro Rossi
- Magas búvárkodás: a kvalifikáció 35. helye
Egyéni bizonyíték
web Linkek
- Svájci olimpiai csapat 1972 -től a Sports-Reference adatbázisban (angol; az eredetiből archiválva )