Asztalitenisz Európa-bajnokság 2015
Asztalitenisz Európa-bajnokság | ||||
| ||||
dátum | 25.09. - 04.10. | |||
helyszín | Jekatyerinburg | |||
győztes | ||||
---|---|---|---|---|
Single (() | Dimitrij Ovtcharov | |||
Single (() | Elizabeta Samara | |||
Dupla (♂) |
Stefan Fegerl João Monteiro |
|||
Dupla (♀) |
Melek Hu Shen Yanfei |
|||
Csapat (♂) | Ausztria | |||
Csapat (♀) | Németország | |||
|
A 34. asztalitenisz Európa-bajnokságra 2015. szeptember 25. és október 4. között került sor az oroszországi Jekatyerinburgban . Mind egyéni, mind páros, valamint csapatversenyeket rendeztek.
A férfiak bajnoki címvédői a portugál válogatottak voltak, Dimitrij Ovtcharov egyesben és Tan Ruiwu / Wang Zeng Yi párosban, nőknél a német válogatott, Li Fen egyesben és Petrissa Solja / Sabine Winter párosban.
Arany Ausztria (csapat), Dimitrij Ovtcharov (egyes) és Stefan Fegerl / João Monteiro (páros) lett a férfiak, Németország pedig Elizabeta Samara és Melek Hu / Shen Yanfei a nőknél . Elizabeta Samara volt az egyetlen résztvevő, aki mindhárom versenyen érmet szerezhetett: ezüst a csapattal, valamint párosban Póta Georgina és arany egyéniben. Stefan Fegerl volt az egyetlen, aki két aranyérmet nyert, egyet a csapattal, egyet pedig párosban.
csapat
A csapatversenyekre szeptember 25. és 29. között került sor.
A 39 résztvevő férfi csapatot felosztották a Championship divízióra, a Challenge divízióra (4 csoportban 4-es csapat) és a Standard divízióra (2 csoport 3 és 4 csapattal), és csak a Championship-divízió játszotta le az Európa-bajnokokat. A női kategóriában 31 csapat vett részt, 16 a bajnokságban (4 csoport, egyenként 4 csapat) és 15 a Challenge divízióban (1 csoport 3, 3 csoport 4 csapattal). A bajnokság első és második csoportja bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol kieséses módban folytatta.
A férfiaknál Ukrajna és Szerbia bejutott a Challenge-ből a bajnokságba 2014-ben, míg Olaszország és Szlovákia kiesett.
A nőknél Törökország és Spanyolország kiesett a bajnoki osztályból 2014-ben, Szerbia és Szlovákia a Challenge osztályból.
Mindegyik meccset az öt legjobbja módban játszották, és így 3-5 kislemezből állt, amelyek ismét ötös legjobbként 3-5 szettből álltak.
Férfiak
hely | Bajnoki osztály | hely | Kihívás osztály | hely | Standard osztály |
---|---|---|---|---|---|
Ausztria (11) | 17-én | Belgium (20) | 33 | Hollandia (36) | |
Németország (2) | 18 | Szlovákia (15) | 34 | Moldova (-) | |
Fehéroroszország (6) | 19-én | Olaszország (16) | 35 | Skócia (35) | |
Franciaország (7) | 20 | Anglia (23) | 36 | Ciprus (37) | |
5. | Svédország (3) | 21 | Dánia (19) | 37 | Azerbajdzsán (39) |
6. | Portugália (1) | 22-én | Litvánia (30) | 38 | Málta (40) |
7. | Görögország (12) | 23. | Izrael (33) | 39 | Koszovó (-) |
8. | Lengyelország (9) | 24. | Törökország (24) | ||
9. | Oroszország (5) | 25-én | Szlovénia (21) | ||
10. | Cseh Köztársaság (13) | 26-án | Bulgária (25) | ||
11. | Magyarország (10) | 27. | Svájc (22) | ||
12. | Szerbia (18) | 28. | Finnország (29) | ||
13. | Horvátország (3) | 29. | Észtország (31) | ||
14-én | Spanyolország (8) | 30-án | Luxemburg (28) | ||
15-én | Románia (14) | 31 | Írország (32) | ||
16. | Ukrajna (17) | 32 | Norvégia (27) | ||
zárójelben az előző évi rangsor |
A bajnoki címvédő Portugália és az uralkodó második helyezett Németország favoritként ment be a tornára, mindketten három-három győzelemmel tudtak érvényesülni a csoportkörben. A nyolcaddöntőben Portugáliát azonban meglepetésre 3-2-re dobta a tornáról az osztrák csapat, amely csak most érte el a C csoport második helyét, és minden meccsét 3-2 vagy 2-3 arányban is befejezte. Ezután Ausztria 3-1-re legyőzte Fehéroroszországot, amelyet Uladsimir Samsonau sérüléssel járó veresége gyengített , és a döntőben találkozott a német csapat ellen, amely - Timo Boll sérüléssel kapcsolatos hiánya ellenére - kiesett Görögországból és Franciaországból. Az egyik kedvenc, Franciaország, amely miatt a különbség a játékosok és a francia szövetség, nem versenyeznek a második legjobb francia Adrien Mattenet szerint világranglistán , véget ért a verseny, ahol a bronzérmet, akárcsak Fehéroroszországban.
Egy drámai négyórás döntőben, amelyben az első három egyes csak az ötödik szettben dőlt el, és az első két egyes győztesének meg kellett védenie a meccspontokat, Ausztria - az előző év tizenegyedikén - végül annak ellenére is nyerni tudott Dimitrij Ovtcharov két győzelme (8: 0 rekord a csapatversenyekben) és megszerzi az első európai címet a 2005-ös döntő kudarca után . Németország számára a játék a döntő második egymást követő vereségét jelentette, miután az előző hat tornán aranyérmet nyert.
A tavalyi harmadik Svédország kudarcot vallott a Franciaország elleni negyeddöntőben; A 2014-ben második bronzérmes Horvátország az erős Andrej Gaćina (6-0-s rekord) ellenére kiesett a csoportfázisban, és végül csak a 13. helyen végzett.
Bajnoki osztály
A csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Portugália | 3-0 | Magyarország |
Franciaország | 3: 2 | Szerbia |
Portugália | 3: 2 | Franciaország |
Magyarország | 2: 3 | Szerbia |
Portugália | 3-0 | Szerbia |
Franciaország | 3-0 | Magyarország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Portugália | 9: 2 | 29:16 | 6. |
2 | Franciaország | 8: 5 | 31:26 | 5. |
3 | Szerbia | 5: 8 | 21:26 | 4 |
4 | Magyarország | 2: 9 | 16:29 | 3 |
B csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Németország | 3: 1 | Lengyelország |
Spanyolország | 3: 2 | Ukrajna |
Németország | 3-0 | Spanyolország |
Lengyelország | 3-0 | Ukrajna |
Németország | 3: 2 | Ukrajna |
Spanyolország | 1: 3 | Lengyelország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Németország | 9: 3 | 31:15 | 6. |
2 | Lengyelország | 7: 4 | 22:19 | 5. |
3 | Spanyolország | 4: 8 | 18:25 | 4 |
4 | Ukrajna | 4: 9 | 20:32 | 3 |
C csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Svédország | 3: 2 | Ausztria |
Oroszország | 3: 1 | Románia |
Svédország | 2: 3 | Oroszország |
Ausztria | 3: 2 | Románia |
Svédország | 3-0 | Románia |
Oroszország | 2: 3 | Ausztria |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Svédország | 8: 5 | 33:19 | 5. |
2 | Ausztria | 8: 7 | 32:28 | 5. |
3 | Oroszország | 8: 6 | 27:28 | 5. |
4 | Románia | 3: 9 | 14:31 | 3 |
D csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Horvátország | 2: 3 | Görögország |
Fehéroroszország | 3: 2 | Cseh Köztársaság |
Horvátország | 3: 1 | Fehéroroszország |
Görögország | 3: 1 | Cseh Köztársaság |
Horvátország | 2: 3 | Cseh Köztársaság |
Fehéroroszország | 3: 1 | Görögország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Fehéroroszország | 7: 6 | 26:25 | 5. |
2 | Görögország | 7: 6 | 30:25 | 5. |
3 | Cseh Köztársaság | 6: 8 | 25:28 | 4 |
4 | Horvátország | 7: 7 | 28:31 | 4 |
Fő forduló
Ausztria | Eredmény | Németország |
---|---|---|
Gardos Róbert | 3: 2 | Patrick Baum |
Stefan Fegerl | 2: 3 | Dimitrij Ovtcharov |
Daniel Habesohn | 3: 2 | Patrick Franziska |
Gardos Róbert | 1: 3 | Dimitrij Ovtcharov |
Stefan Fegerl | 3-0 | Patrick Baum |
Negyeddöntők (27.9.) | Elődöntők (28.9.) | Döntő (29.9.) | |||||||||||
Portugália | 2 | ||||||||||||
Ausztria | 3 | ||||||||||||
Ausztria | 3 | ||||||||||||
Fehéroroszország | 1 | ||||||||||||
Lengyelország | 2 | ||||||||||||
Fehéroroszország | 3 | ||||||||||||
Ausztria | 3 | ||||||||||||
Németország | 2 | ||||||||||||
Svédország | 1 | ||||||||||||
Franciaország | 3 | ||||||||||||
Franciaország | 1 | ||||||||||||
Németország | 3 | ||||||||||||
Görögország | 0 | ||||||||||||
Németország | 3 |
Elhelyezési játékok
a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5-6 | Görögország | 1: 3 | Svédország | 5. | Portugália | 1: 3 | Svédország | ||||
Portugália | 3: 1 | Lengyelország | 7. | Lengyelország | 1: 3 | Görögország | |||||
9-12 | Magyarország | 3: 1 | Spanyolország | 9-10 | Szerbia | 2: 3 | Oroszország | 9. | Oroszország | 3: 2 | Cseh Köztársaság |
Románia | 0: 3 | Cseh Köztársaság | Magyarország | 2: 3 | Cseh Köztársaság | 11. | Magyarország | 3: 2 | Szerbia | ||
Szerbia | 3: 2 | Ukrajna | 13-14 | Spanyolország | 3: 1 | Románia | 13. | Horvátország | 3: 2 | Spanyolország | |
Horvátország | 1: 3 | Oroszország | Horvátország | 3: 2 | Ukrajna | 15-én | Ukrajna | 1: 3 | Románia |
Kihívás osztály
E csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Szlovákia | 3-0 | Norvégia |
pulyka | 3-0 | Írország |
Szlovákia | 3: 2 | pulyka |
Norvégia | 0: 3 | Írország |
Szlovákia | 3-0 | Írország |
pulyka | 3-0 | Norvégia |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Szlovákia | 9: 2 | 29:11 | 6. |
2 | pulyka | 8: 3 | 28:13 | 5. |
3 | Írország | 3: 6 | 11:22 | 4 |
4 | Norvégia | 0: 9 | 5:27 | 3 |
F. csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Olaszország | 3-0 | Bulgária |
Anglia | 3-0 | Észtország |
Olaszország | 1: 3 | Anglia |
Bulgária | 3: 1 | Észtország |
Anglia | 3-0 | Bulgária |
Olaszország | 3-0 | Észtország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Anglia | 9: 1 | 28:10 | 6. |
2 | Olaszország | 7: 3 | 24:15 | 5. |
3 | Bulgária | 3: 7 | 16:23 | 4 |
4 | Észtország | 1: 9 | 8:28 | 3 |
G csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Dánia | 3-0 | Luxemburg |
Szlovénia | 2: 3 | Litvánia |
Dánia | 3: 1 | Szlovénia |
Luxemburg | 2: 3 | Litvánia |
Dánia | 3: 1 | Litvánia |
Szlovénia | 3-0 | Luxemburg |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Dánia | 9: 2 | 29:11 | 6. |
2 | Litvánia | 7: 7 | 25:25 | 5. |
3 | Szlovénia | 6: 6 | 20:22 | 4 |
4 | Luxemburg | 2: 9 | 12:28 | 3 |
H. csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Belgium | 3-0 | Finnország |
Svájc | 3: 2 | Izrael |
Belgium | 3: 1 | Svájc |
Finnország | 0: 3 | Izrael |
Belgium | 2: 3 | Izrael |
Svájc | 3-0 | Finnország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Belgium | 8: 4 | 29:16 | 5. |
2 | Izrael | 8: 5 | 28:23 | 5. |
3 | Svájc | 7: 5 | 25:21 | 5. |
4 | Finnország | 0: 9 | 5:27 | 3 |
Elhelyezési játékok
a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17-20 | Anglia | 3: 1 | Litvánia | 17-18 | Olaszország | 1: 3 | Szlovákia | 17-én | Szlovákia | 2: 3 | Belgium |
Szlovákia | 3: 1 | Izrael | Anglia | 1: 3 | Belgium | 19-én | Anglia | 0: 3 | Olaszország | ||
Dánia | 2: 3 | Olaszország | 21-22 | Dánia | 3: 2 | Izrael | 21 | Dánia | 3-0 | Litvánia | |
pulyka | 2: 3 | Belgium | pulyka | 1: 3 | Litvánia | 23. | Izrael | 3-0 | pulyka | ||
25–28 | Luxemburg | 1: 3 | Bulgária | 25–26 | Svájc | 1: 3 | Bulgária | 25-én | Bulgária | 0: 3 | Szlovénia |
Svájc | 3: 1 | Norvégia | Finnország | 2: 3 | Szlovénia | 27. | Finnország | 1: 3 | Svájc | ||
Szlovénia | 3-0 | Észtország | 29-30 | Norvégia | 2: 3 | Luxemburg | 29. | Luxemburg | 2: 3 | Észtország | |
Írország | 1: 3 | Finnország | Észtország | 3: 2 | Írország | 31 | Írország | 3: 2 | Norvégia |
Standard osztály
I. csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Hollandia | 3-0 | Ciprus |
Hollandia | 3-0 | Azerbajdzsán |
Azerbajdzsán | 2: 3 | Ciprus |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Hollandia | 6-0 | 18: 1 | 4 |
2 | Ciprus | 3: 5 | 12:18 | 3 |
3 | Azerbajdzsán | 2: 6 | 9:20 | 2 |
J csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Moldova | 3-0 | Koszovó |
Skócia | 3: 1 | Málta |
Málta | 3: 2 | Koszovó |
Skócia | 1: 3 | Moldova |
Moldova | 3-0 | Málta |
Skócia | 3: - (felüljáró) | Koszovó |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Moldova | 9: 1 | 27: 8 | 6. |
2 | Skócia | 7: 4 | 24:12 | 5. |
3 | Málta | 4: 8 | 16:26 | 4 |
4 | Koszovó | 2: 9 | 9:30 | 2 |
Elhelyezési játékok
a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33-36 | Koszovó | 1: 3 | Hollandia | 33-34 | Skócia | 0: 3 | Hollandia | 33 | Moldova | 0: 3 | Hollandia |
Azerbajdzsán | 0: 3 | Skócia | Moldova | 3: 1 | Ciprus | 35 | Ciprus | 2: 3 | Skócia | ||
Ciprus | 3: 2 | Málta | 37-38 | Azerbajdzsán | 3: 2 | Koszovó | 37 | Azerbajdzsán | 3-0 | Málta |
Nők
hely | Bajnoki osztály | hely | Kihívás osztály |
---|---|---|---|
Németország (1) | 17-én | Spanyolország (16) | |
Románia (7) | 18 | Törökország (15) | |
Oroszország (11) | 19-én | Szlovénia (22) | |
Ukrajna (14) | 20 | Horvátország (19) | |
5. | Lengyelország (3) | 21 | Litvánia (24) |
6. | Ausztria (2) | 22-én | Anglia (21) |
7. | Cseh Köztársaság (9) | 23. | Olaszország (25) |
8. | Portugália (12) | 24. | Görögország (20) |
9. | Franciaország (10) | 25-én | Belgium (33) |
10. | Magyarország (5) | 26-án | Svájc (27) |
11. | Szerbia (17) | 27. | Bulgária (23) |
12. | Hollandia (6) | 28. | Finnország (32) |
13. | Luxemburg (13) | 29. | Észtország (-) |
14-én | Svédország (3) | 30-án | Azerbajdzsán (30) |
15-én | Fehéroroszország (8) | 31 | Koszovó (36) |
16. | Szlovákia (18) | ||
zárójelben az előző évi rangsor |
Bajnoki osztály
A csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Németország | 3-0 | Cseh Köztársaság |
Fehéroroszország | 3: 1 | Szlovákia |
Németország | 3-0 | Fehéroroszország |
Cseh Köztársaság | 3: 1 | Szlovákia |
Németország | 3: 1 | Szlovákia |
Fehéroroszország | 0: 3 | Cseh Köztársaság |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Németország | 9: 1 | 26: 6 | 6. |
2 | Cseh Köztársaság | 6: 4 | 21:15 | 5. |
3 | Fehéroroszország | 3: 7 | 15:24 | 4 |
4 | Szlovákia | 3: 9 | 12:29 | 3 |
B csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Ausztria | 3: 1 | Franciaország |
Románia | 3: 1 | Szerbia |
Ausztria | 1: 3 | Románia |
Franciaország | 3: 2 | Szerbia |
Ausztria | 3: 1 | Szerbia |
Románia | 3-0 | Franciaország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Románia | 9: 2 | 29:17 | 6. |
2 | Ausztria | 7: 5 | 26:22 | 5. |
3 | Franciaország | 4: 8 | 23:26 | 4 |
4 | Szerbia | 4: 9 | 18:31 | 3 |
C csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Lengyelország | 1: 3 | Oroszország |
Magyarország | 3: 2 | Luxemburg |
Lengyelország | 3: 1 | Magyarország |
Oroszország | 3: 1 | Luxemburg |
Lengyelország | 3: 1 | Luxemburg |
Magyarország | 1: 3 | Oroszország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Oroszország | 9: 3 | 31:16 | 6. |
2 | Lengyelország | 7: 5 | 25:19 | 5. |
3 | Magyarország | 5: 8 | 20:27 | 4 |
4 | Luxemburg | 4: 9 | 14:28 | 3 |
D csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Svédország | 1: 3 | Portugália |
Hollandia | 2: 3 | Ukrajna |
Svédország | 3: 2 | Hollandia |
Portugália | 0: 3 | Ukrajna |
Svédország | 2: 3 | Ukrajna |
Hollandia | 2: 3 | Portugália |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Ukrajna | 9: 4 | 30:16 | 6. |
2 | Portugália | 6: 6 | 21:19 | 5. |
3 | Svédország | 6: 8 | 22:27 | 4 |
4 | Hollandia | 6: 9 | 19:30. | 3 |
Fő forduló
Németország | Eredmény | Románia |
---|---|---|
Han Ying | 3-0 | Szőcs Bernadette |
Shan Xiaona | 3-0 | Elizabeta Samara |
Petrissa Solja | 3: 2 | Daniela Dodean |
Negyeddöntők (27.9.) | Elődöntők (28.9.) | Döntő (29.9.) | |||||||||||
Németország | 3 | ||||||||||||
Ausztria | 1 | ||||||||||||
Németország | 3 | ||||||||||||
Oroszország | 0 | ||||||||||||
Portugália | 1 | ||||||||||||
Oroszország | 3 | ||||||||||||
Németország | 3 | ||||||||||||
Románia | 0 | ||||||||||||
Ukrajna | 3 | ||||||||||||
Cseh Köztársaság | 1 | ||||||||||||
Ukrajna | 1 | ||||||||||||
Románia | 3 | ||||||||||||
Lengyelország | 2 | ||||||||||||
Románia | 3 |
Elhelyezési játékok
a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5-6 | Cseh Köztársaság | 1: 3 | Lengyelország | 5. | Lengyelország | 3: 2 | Ausztria | ||||
Ausztria | 3-0 | Portugália | 7. | Portugália | 1: 3 | Cseh Köztársaság | |||||
9-12 | Franciaország | 3: 1 | Luxemburg | 9-10 | Magyarország | 3-0 | Szerbia | 9. | Magyarország | 0: 3 | Franciaország |
Fehéroroszország | 0: 3 | Hollandia | Franciaország | 3: 2 | Hollandia | 11. | Hollandia | 2: 3 | Szerbia | ||
Magyarország | 3: 1 | Szlovákia | 13-14 | Fehéroroszország | 2: 3 | Luxemburg | 13. | Luxemburg | 3: 2 | Svédország | |
Szerbia | 3-0 | Svédország | Szlovákia | 1: 3 | Svédország | 15-én | Fehéroroszország | 3: 2 | Szlovákia |
Kihívás osztály
E csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
pulyka | 3-0 | Olaszország |
pulyka | 3: 1 | Bulgária |
Bulgária | 2: 3 | Olaszország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | pulyka | 6: 1 | 19: 5 | 4 |
2 | Olaszország | 4: 5 | 16:18 | 3 |
3 | Bulgária | 2: 6 | 9:21 | 2 |
F. csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Litvánia | 3: 1 | Észtország |
Spanyolország | 3-0 | Svájc |
Spanyolország | 3-0 | Litvánia |
Svájc | 3-0 | Észtország |
Spanyolország | 3-0 | Észtország |
Litvánia | 3: 1 | Svájc |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Spanyolország | 9: 0 | 27: 7 | 6. |
2 | Litvánia | 6: 5 | 21:18 | 5. |
3 | Svájc | 4: 6 | 17:21 | 4 |
4 | Észtország | 1: 9 | 8:27 | 3 |
G csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Horvátország | 3-0 | Azerbajdzsán |
Szlovénia | 3-0 | Koszovó |
Horvátország | 1: 3 | Szlovénia |
Azerbajdzsán | 3: - (HOL) | Koszovó |
Horvátország | 3-0 | Koszovó |
Szlovénia | 3-0 | Azerbajdzsán |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Szlovénia | 9: 1 | 27: 7 | 6. |
2 | Horvátország | 7: 3 | 25:10 | 5. |
3 | Azerbajdzsán | 3: 6 | 10:18 | 4 |
4 | Koszovó | 0: 9 | 0:27 | 2 |
H. csoport
Eredmény | ||
---|---|---|
Anglia | 3-0 | Finnország |
Görögország | 3: 1 | Belgium |
Belgium | 3-0 | Finnország |
Görögország | 3: 2 | Anglia |
Anglia | 3: 1 | Belgium |
Görögország | 3-0 | Finnország |
rang | ország | Játékok | mondatok | Pontok |
---|---|---|---|---|
1 | Görögország | 9: 3 | 31:17 | 6. |
2 | Anglia | 8: 4 | 27:20 | 5. |
3 | Belgium | 5: 6 | 22:23 | 4 |
4 | Finnország | 0: 9 | 7:27 | 3 |
Elhelyezési játékok
a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat | a térért | 1. csapat | Eredmény | 2. csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17-20 | pulyka | 3: 2 | Litvánia | 17-18 | Szlovénia | 0: 3 | Spanyolország | 17-én | Spanyolország | 3-0 | pulyka |
Horvátország | 3-0 | Görögország | pulyka | 3: 2 | Horvátország | 19-én | Szlovénia | 3: 1 | Horvátország | ||
Anglia | 1: 3 | Szlovénia | 21-22 | Görögország | 2: 3 | Litvánia | 21 | Anglia | 1: 3 | Litvánia | |
Spanyolország | 3-0 | Olaszország | Olaszország | 2: 3 | Anglia | 23. | Olaszország | 3: 2 | Görögország | ||
25–28 | Finnország | 3-0 | Azerbajdzsán | 25–26 | Svájc | 3-0 | Finnország | 25-én | Svájc | 2: 3 | Belgium |
Belgium | 3-0 | Koszovó | Belgium | 3-0 | Bulgária | 27. | Finnország | 0: 3 | Bulgária | ||
Észtország | 0: 3 | Bulgária | 29-30 | Koszovó | 0: 3 | Észtország | 29. | Azerbajdzsán | 1: 3 | Észtország |
egyedülállók
Az egyéni versenyekre szeptember 30. és október 4. között került sor.
A világranglista 32 legjobban helyezett játékosát közvetlenül a fő mezőnybe helyezték, amelyhez a többi játékosnak először egy csoportkörben kellett kvalifikálnia magát (25 játékos négy csoportból 115 játékos, három csoport öt vagy 82 játékos egy csoportból) három, 16 négyes és 3 ötös csoport). Innentől kezdve kieséses módban folytatódott, minden játékot a hét legjobbja módban játszott, és így 4-7 szettből állt.
Férfiak
26 ország 64 játékosa indult a fő mezőnyben, ahol a legalább négy képviselővel rendelkező hat ország - Ausztria, Csehország, Németország, Portugália, Oroszország és Svédország - a 64 játékosból 31-et tett ki. Svédország még mind a hat játékosát behozta a második fordulóba, de aztán közülük öt kiesett. A második fordulóban még 16 ország képviseltette magát, a második körben 12, a negyeddöntőben 6, az elődöntőben 3 és a döntőben 2. A legtávolabb (az utolsó tizenhatig) jutott selejtezők 53 évesek voltak. az öreg He Zhiwen és Lubomír Jančařík , akik akkor csak szűken buktak 3: 4-re Robert Gardosnak .
Jó esélyeket kaptak azok a játékosok, akik már jól szerepeltek a csapatversenyben, például Alexander Schibajew (8-0-s rekord a csapatversenyben), Simon Gauzy (7: 2), Stefan Fegerl (7: 3) vagy Andrej Gaćina ( 6: 0), másrészt a legjobban kiemelt játékosok, Dimitrij Ovtcharov (8: 0), Marcos Freitas (4: 2), Uladsimir Samsonau (6: 2) és Tiago Apolónia (4: 3). Az első körben azonban Fegerl és Gauzy, a másodikban Schibajew és a sérült Samsonau kiesett. Az elődöntők végül a négy legjobb játékos közül hármat, Ovtcharovot, Freitast és Apolóniát értek el, Pär Gerell kiegészítésével (4: 2). A döntőben a regnáló Európa-bajnok Ovtcharov 4-1-re érvényesült a Freitas ellen.
Fő forduló
a csoportkörön keresztül kvalifikált
Nők
21 ország 64 játékosa indult a főtéren, Oroszország 7, Németország és Románia pedig 5 sportolóval a legerősebb. A második fordulóban továbbra is 17 ország képviseltette magát, a nyolcaddöntőben 13, a nyolcaddöntőben 7, az elődöntőben 4, a döntőben pedig 2. Meglepő módon az 5 minősített német közül senki sem jutott érmes rangra, még a legfelsõbb kiemelt Han Ying és Shan Xiaona sem . A svéd címvédő Li Fen a negyeddöntőben elbukott Fu Yu előtt , aki ugyanúgy bronzot kapott , mint Polina Michailowa , míg ezüst lett Li Jie-nek , arany pedig a román Elizabeta Samara lett , aki éppen 4-3-ra tudott érvényesülni a döntőben.
Csak három selejtező, Anamaria Erdelji , Xiao Maria és Eva Ódorová élte túl az első fordulót, de a másodikban mindegyik kudarcot vallott. Az 52 éves luxemburgi Ni Xialian volt a legidősebb résztvevő, és a második körben alig bukott 3: 4-re Shan Xiaona ellen.
Fő forduló
a csoportkörön keresztül kvalifikált
Kettős
A kettős versenyekre szeptember 30. és október 4. között került sor.
A 16 legjobban helyezett páros közvetlenül a fő mezőnybe került, amelyhez a többi játékosnak először csoportos szakaszban kellett kvalifikálnia magát (48 férfi és 36 női páros). Innentől kezdve kieséses módban folytatódott, az első két forduló játékait legjobb öt módban játszották, és így 3-5 szettből álltak. A negyeddöntőtől a hét legjobbja módban játszották a játékot.
A duplán megengedték, hogy különböző szövetségek játékosai szerepeljenek, így a 8 női érem 7 különböző ország játékosainak jutott.
Férfiak
Fő forduló
Nők
Fő forduló
ETTU Kongresszus
Az ETTU kongresszusán úgy döntöttek, hogy az egyéni Európa-bajnokságok 2016-tól páros években kerülnek megrendezésre, amelyeken egyes, páros és vegyes versenyek zajlanak. A csapatbajnokságokra, amelyekre a kvalifikációs módot megváltoztatták, páratlan években kell megrendezni: A legutóbbi Európa-bajnokság 29 legjobb helyezett csapata és a standard divízió győztese vesz részt a Bajnokság osztály kvalifikációjában. Ott a csapatok 10 csoportba osztva, egyenként 3 csapatból állnak, és visszatérő játékkal játszanak egymással. A 10 csoportgyőztes és az 5 helyezett, akik rájátszási fordulóban érvényesülnek a csoport többi helyezettjével szemben, a házigazda országgal együtt kvalifikálják magukat a Bajnokság osztályába. A fennmaradó 15 csapat bejut a Challenge divízióba, valamint egy selejtező a Challenge Division kvalifikációjából, amelyben az összes többi csapat a Challenge Division utolsó helyéért játszik.
Az U21-es Európa-bajnokságot 2017-től rendezik.
politika
Az orosz származású holland nők, Elena Timina és nővére, Yana nem kaptak vízumot. Ennek oka feltételezhetően Hollandia és Oroszország közötti politikai feszültség.
web Linkek
- Hivatalos honlap (hozzáférés: 2015. szeptember 10.)
- Az EM az ITTF weboldalán (hozzáférés: 2015. szeptember 25.)
- A csapatversenyek eredményei (megtekintés: 2015. szeptember 25.)
- Az egyes és páros versenyek eredményei (megtekintés: 2015. október 1.)
Egyéni bizonyíték
- ↑ tt-news.de - EM 2015: A Gionis and Co.-nak nincs esélye Németországgal szemben - Portugália kiesett (hozzáférés: 2015. október 1.)
- ↑ sports.fr - La Russie pour preparer Rio (hozzáférés: 2015. október 3.)
- ↑ tischtennis.de - „A végén mindig hiányzik egy vagy két pontot” / DTTB férfi hiányzik a hetedik Eb címet a nyolcadik végleges / Walther minősítési szerdától ( mementója az eredeti október 2-tól 2015-ig az interneten Archív ) Információ: Az archív linket automatikusan beillesztették, és még nem ellenőrizték. Kérjük, ellenőrizze az eredeti és az archív linket az utasításoknak megfelelően, majd távolítsa el ezt az értesítést. (megtekintve 2015. október 1.)
- ↑ ettu.org - Az ETTU Kongresszusa jóváhagyja a 2016. és 2017. évi Európa-bajnokság új szabályzatát (hozzáférés: 2015. október 2.)
- ↑ a b magazin tischtennis , 2015/10, 33. oldal.